reklamı kapat

POPÜLER

Volkswagen Ford

Volkswagen ve Ford cephesinden Türkiye’de ortak üretim açıklaması

Dünyanın önce gelen otomobil üreticileri olan Volkswagen ve Ford , bir süredir iddia edilen Türkiye’de ortak üretim konusunda resmi bir açıklama yaptı.

Markaların ortak üretim yapma anlaşmalarını sık sık görür olduk. Belki de bunlardan en yenisi ise Volkswagen ve Ford arasında olabilir. İki dev şirket arasında ticari araçlar üzerine ortak bir üretim yapılacağı, hatta bu üretimin Kocaeli, Türkiye’de olacağı söyleniyordu. Ford cephesinden gelen bir açıklama ile görüşmelerin sürdüğü ancak kesinleşen bir durum olmadığının altı çizildi.

Ford Motor Company ile Volkswagen AG tarafından ortak ticari araç üretiminin Kocaeli, Türkiye’de gerçekleştirileceğine dair haberlere ilişkin aşağıdaki açıklama şu şekilde;

“Türkiye’nin önde gelen sanayi kuruluşlarından biri olan Ford Otosan, ülke ekonomisine ve istihdamına katkı sağlamak ve otomotiv sektöründeki gelişmelere öncülük etmek konusunda her zaman olduğu gibi bugün de çalışmalarını sürdürmektedir.

Volkswagen ve Ford açıklaması dikkat çekti

Global Ford Motor Company ve Volkswagen AG arasında 2018 yılından bu yana devam eden iş birliği planları kapsamında 1 tonluk orta ticari araç ortak üretim lokasyonuna ilişkin görüşmelerin halen devam ettiği bilinmektedir. Aynı zamanda, söz konusu yatırım projesi hakkında Şirketimiz ile Ford Motor Company arasında da görüşmeler devam etmekte olup, henüz konuya ilişkin olarak somut bir karar alınmamıştır.

Bu kapsamda haberde yatırım hakkında yer verilen detay bilgiler de gerçeği yansıtmamaktadır. Habere kaynak gösterilen Kocaeli Sanayi Odası, haberde bahsedilen içerikte resmi ya da gayri resmi bir açıklamaları olmadığını da kamuoyu ile paylaşmıştır. Görüşmelerin sonuçlanarak konuyla ilgili Yönetim Kurulu kararı alınması halinde Sermaye Piyasası Kurulu’nun Özel Durumlar Tebliği’ne uygun olarak gerekli açıklamalar yapılacaktır.”

İlginizi çekebilir

Renault Megane eVision; elektrikli hatcback provası tanıtıldı