reklamı kapat

POPÜLER

2022 Ford Ranger

Tanıtım tarihi açıklandı; 2022 Ford Ranger için tanıtım öncesi tasarımı gösteren ilk ipucu [Video]

Kasım ayının son haftası içerisinde tanıtımı gerçekleştirileceği açıklanan 2022 Ford Ranger için seri üretim çizgileri görünmeye başladı.

Test ve geliştirme sürecini ilk günlerinden itibaren detaylı şekilde takip ettiğimiz yeni nesil Ranger için geri sayımda artık sona geliyoruz. 24 Kasım’da küresel tanıtım etkinliğinin gerçekleştirileceği duyurulan modelle ilgili seri üretime hazır versiyon da ipucu nitelikleriyle görünmeye başlıyor. Bugün itibarıyla tasarım karakterini gösteren ilk parçaları gönderilen 2022 Ford Ranger, Amerikalı aileden gelen çizgilerle daha güçlü ve modern bir yüze sahip olacak. C formlu LED gündüz farlarıyla birlikte kaput ve ızgara çizgilerini de yavaş yavaş görmeye başladığımız Ranger’ın elektrikli versiyona sahip olup olmayacağı da merak konusu.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

2022 Ford Ranger

Tasarım ve geliştirme süreci Ford’un Avustralya operasyonu tarafından yürütülen yeni nesil Ranger, buradan 180’den fazla pazara sunulacak küresel bir pickup modeli olarak lanse edilecek. Oluşturma sürecinin ilk aşamalarından itibaren pickup kullanımını odağında 5 binden fazla kişinin istekleri merkeze alınarak yapılandırıldığının vurgusu yapılan Ranger, Volkswagen Amarok için de referans olacak. Volkswagen ile gerçekleştirilen ortaklık sonrasında altyapı dinamiklerini Amarok ile paylaşacak olan Ranger’ın motor bölümünde ise ön planda yine 2,3 litrelik makine var. Yeni nesille birlikte ilk kez hibrit versiyona da kavuşmasını beklediğimiz Rander’da 2.0 litrelik benzinli motoru bu paketin merkezinde görebiliriz. Modelle ilgili gelişmeler LOG.com.tr’de olacak.