reklamı kapat

POPÜLER

Bitcoin Twitter kripto para

Kripto para bitcoin için düşüş durdu, 62 bin dolar geçildi

Dünyanın en büyük işlem hacmine sahip kripto para birimi bitcoin, son dönemde yaşanan artışlar ile rekorunu tazelemişti.

Kripto para dünyasının lideri bitcoin, biliyorsunuz geçtiğimiz hafta tam 66.903 dolara çıkarak, tüm zamanların en yüksek seviyesini gördü. Birçok kişi artışın hızlı şekilde süreceğini düşünüyordu ancak bu böyle olmadı.

Popüler kripto para büyük yükselişten sonra çakıldı ve 58 bin dolar seviyesine kadar geriledi. Bugün ise ibre tekrardan olumlu yani yeşil hale geldi ve 60 bin dolar üstüne çıkılarak 62 bin dolar görüldü.

Bu arada bitcoin tarafından farklı olarak ethereum için durumlar uzun süredir iyi ve stabil şekilde devam ediyor. Son bir yıl içinde maksimum 4.555 dolara kadar çıkan dünyanın en büyük ikinci kripto para birimi, bugün 4.332 dolar seviyesinde geziyor ve yükseliş genel olarak sürüyor.

Hep söylediğimiz gibi kripto para dünyasına ne olacağını kimse kestiremiyor. Elon Musk’ın tek bir açıklaması, attığı tek bir Tweet her şeyi değiştirebiliyor. Aynı şekilde dijital paralara yönelik herhangi bir yasal hamle de tüm pazarı altı üst edebiliyor. Bu açıdan alanda çok dikkatli olmakta büyük fayda var.

Bilmeyenler için bitcoin nedir?

Bitcoin 2008 yılında Satoshi Nakamoto (Kim olduğu halen tam olarak net değil) tarafından deneysel olarak başlatılmış, herhangi bir merkez bankası, resmi kuruluş ile ilişiği olmayan, ancak ülkelerin para birimleriyle alınıp satılabilen, herhangi bir üçüncü parti hizmetine aracı kurumuna gerek kalmadan transferi yapılabilen bir tür dijital para birimi olarak geçiyor.

İlginizi Çekebilir

Geleceğin robotlarını dans ederken izleyin