reklamı kapat

POPÜLER

Bitcoin Twitter kripto para

Bir kez daha bitcoin ve ethereum için büyük düşüş yaşandı

Dünyanın en büyük işlem hacmine sahip kripto para birimi bitcoin ve ikinci sıradaki ethereum için bu sefer kötü haberler var.

Kripto para dünyasının lideri bitcoin, biliyorsunuz geçtiğimiz aylarda tam 66.903 dolara çıkarak, tüm zamanların en yüksek seviyesini görmüştü. Ardından ciddi bir düşüş yaşayan para birimi, daha sonra 69 bin dolara yaklaşarak rekor tazeledi.

Şimdi ise ciddi bir düşüş gözleniyor. Son 24 saatte yüzde 15’in üzerinde değer kaybeden para birimi, şu an 47 bin dolar bandında geziyor.

Ethereum için durumlar uzun süredir iyi ve stabil şekilde devam ediyordu. Son bir yıl içinde maksimum 4.555 dolara kadar çıkan dünyanın en büyük ikinci kripto para birimi, daha sonra 4.891 dolar seviyesine çıkarak rekor tazelemişti.

Ancak ikinci en büyük para birimi de son 24 saat içerisinde yüzde 14’e yakın değer kaybetti ve 3.900 dolar bandına kadar geriledi.

Her zaman söylediğimiz gibi kripto para dünyasına ne olacağını kimse kestiremiyor. Elon Musk’ın tek bir açıklaması, attığı tek bir Tweet her şeyi değiştirebiliyor. Aynı şekilde dijital paralara yönelik herhangi bir yasal hamle de tüm pazarı altı üst edebiliyor. Bu açıdan alanda çok dikkatli olmakta büyük fayda var.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Bilmeyenler için bitcoin nedir?

Bitcoin 2008 yılında Satoshi Nakamoto (Kim olduğu halen tam olarak net değil) tarafından deneysel olarak başlatılmış, herhangi bir merkez bankası, resmi kuruluş ile ilişiği olmayan, ancak ülkelerin para birimleriyle alınıp satılabilen, herhangi bir üçüncü parti hizmetine aracı kurumuna gerek kalmadan transferi yapılabilen bir tür dijital para birimi olarak geçiyor.

İlginizi Çekebilir

Geleceğin robotlarını dans ederken izleyin