reklamı kapat

POPÜLER

Bitcoin Twitter kripto para

Bitcoin için hızlı yükseliş başladı, ethereum rekor kırdı

Dünyanın en büyük işlem hacmine sahip kripto para birimi bitcoin ve ikinci sıradaki ethereum için son durumlara gelin yakından bakalım.

Kripto para dünyasının lideri bitcoin, biliyorsunuz geçtiğimiz haftalarda tam 66.903 dolara çıkarak, tüm zamanların en yüksek seviyesini gördü. Daha sonra ise ciddi bir düşüş görülmüştü.

Ancak son günlerde durum yeniden olumlu ve popüler kripto şu an 66 bin dolara çok yaklaşmış durumda. Eğer bu yükseliş bu şekilde sürmeye devam edersen, bitcoin bugün 67 bin dolara kadar çıkarak kendi rekorunu tazeleyebilir.

Biliyorsunuz ethereum için durumlar uzun süredir iyi ve stabil şekilde devam ediyor. Son bir yıl içinde maksimum 4.555 dolara kadar çıkan dünyanın en büyük ikinci kripto para birimi, bugün 4.778 dolar seviyesine çıkarak rekor tazeledi.

Hep söylediğimiz gibi kripto para dünyasına ne olacağını kimse kestiremiyor. Elon Musk’ın tek bir açıklaması, attığı tek bir Tweet her şeyi değiştirebiliyor. Aynı şekilde dijital paralara yönelik herhangi bir yasal hamle de tüm pazarı altı üst edebiliyor. Bu açıdan alanda çok dikkatli olmakta büyük fayda var.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Bilmeyenler için bitcoin nedir?

Bitcoin 2008 yılında Satoshi Nakamoto (Kim olduğu halen tam olarak net değil) tarafından deneysel olarak başlatılmış, herhangi bir merkez bankası, resmi kuruluş ile ilişiği olmayan, ancak ülkelerin para birimleriyle alınıp satılabilen, herhangi bir üçüncü parti hizmetine aracı kurumuna gerek kalmadan transferi yapılabilen bir tür dijital para birimi olarak geçiyor.

İlginizi Çekebilir

Geleceğin robotlarını dans ederken izleyin