reklamı kapat

POPÜLER

yerli otomobil togg

Yerli otomobil için prototip testlerinden video geldi (İzle)

Yerli otomobil modeli son günlerde gündemden düşmüyor. Bu sefer araç için çıkan bir prototip test videosu karşımızda yer alıyor.

Resmi Türkiye’nin Otomobili Twitter hesabından kısa süre önce aşağıda izleyebileceğiniz video paylaşıldı. Bu video içerisinde kısa süre önce üretilen beyaz renkli prototip sürüm üzerinde yapılan testler gözler önüne serildi. Videoya açıklama olaraksa şu not düşüldü:

“Ürün stratejimizin en önemli aşamalarından biri olan test süreçlerimiz, farklı lokasyonlardaki akredite test merkezlerinde başladı. Şasi prototipi yol testi, dayanım testi, aerodinamik ve aeroakustik testlerimiz planlarımız doğrultusunda devam ediyor.”

Yerli otomobil için en çok sorulan iki soru ve bilinen cevapları:

Yerli otomobilin fabrikası nerede?

Yerli otomobilin fabrikası uzun süredir Gemlik merkezli olarak inşa ediliyor. Fabrikanın son durumunu sürekli açık olan aşağıdaki canlı yayın ile istediğiniz zaman takip edebilirsiniz.

Yerli otomobilin fiyatı ne kadar olacak?

Modelin fiyatı henüz belli değil. Ancak Sanayi ve Teknoloji Bakanı Mustafa Varank,, TEKNOFEST’te aracın fiyatı konusunda şu açıklamayı yapmıştı: “Aracın fiyatı şu anda belli değil. Şunun sözünü veriyor arkadaşlar. Araç kendi sınıfında Türkiye’deki araçlarla yarışacak bir fiyattan piyasaya çıkacak.”

Rakiplerin güncel Türkiye fiyatları göz önüne alındığı zaman ucuz olması kesinlikle beklenmeyen araç için özel vergi indirimlerinin olup olmayacağı halen belli değil. Ancak hep söylediğimiz gibi bunun daha önce imza atılan bazı anlaşmalar nedeniyle yasal olarak mümkün olmayacağı belirtiliyor.

Aracın resmi tanıtım videosu: