reklamı kapat

POPÜLER

Skywell ET5

Skywell ET5; Çinli elektrikli SUV Türkiye’de satışta

Türkiye pazarına giriş yana Çinli markalar arasına dahil olan Skywell ET5, 520 kilometreyi bulan menzil değeriyle dikkat çekiyor.

Ulubaşlar Grubu’nun otomotiv şirketi Ulu Motor, elektrikli araç markası SKYWELL’in distribütörü olduğunu açıkladı. Bugüne kadar otomotiv sektöründe birçok seçkin markanın temsilciliğini üstlenen Ulu Motor, son olarak Çin’in önde gelen elektrikli araç markası SKYWELL’in yüzde yüz elektrikli modeli ET5’i Kasım ayı itibarıyla Türkiye’de satışa sunuyor. Tasarım dinamiklerinin yanında 520 kilometrelik menziliyle dikkat çeken Skywell ET5, 3 farklı donanım seviyesi ile kullanıcıları bekliyor olacak. 550.000 TL’lik başlangıç fiyatıyla pazara giriş yapan modelin en pahalı versiyonunda etiket 760 bin TL’ye kadar esneklik gösteriyor.


İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Skywell ET5 teknik özellikleri

4.698 mm uzunluk, 1.908 mm genişlik, 1696 mm yükseklik ve 2.800 mm’lik aks mesafesi değerleriyle ebatsal veriler bazında sınıfında öne çıkan ET5’in buna paralel olarak 467 litrelik bagaj hacmi sunduğunu görüyoruz. Aracın kullanım alanı koltuklar yatırıldığında 1.141 litreye kadar çıkartılabiliyor. ET5’in altyapı elemanlarına baktığımızda 150 kW’lık güç üreten elektrik motoruyla donatıldığını görüyoruz. Bu motorla birlikte kullanıcılar 0’dan 100 km/s hıza 7.9 saniyede ulaşabiliyor. 520 kilometre menzile olanak sağlayan batarya içinse Ulu Motor tarafından 8 yıl 150 bin kilometre garanti süresi veriliyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

SKYWELL’in sahip olduğu akıllı teknolojiler, günümüzün ve yakın geleceğin otomobillerinden beklenen teknolojik özellikleri fazlasıyla karşılıyor. Araçta yer alan Skylink bağlantı sistemi ile kapsamlı bir dijital dünya, kullanıcı ve yolculara sunuluyor. Sistem, otomobil ve ev arasında akıllı bir bağlantı entegrasyonunu sağlıyor. Ayrıca aracın multimedya LCD ekranına yüklenebilen Skyworth, Midea, JD, Huawei, Alibaba gibi çeşitli akıllı ev teknolojisi uygulamaları, entegre ve akıllı bir ekosistemi beraberinde getiriyor.

Modeldeki akıllı özellikler, en eğlenceli deneyimlere imkan veren donanımlarla destekleniyor. ET5; özel sinema ve mobil konser salonu, sağlıklı öğle yemeği modu, kapsamlı cep telefonu desteği; 4G ücretsiz veri, devasa Skyworth ses ve video kaynakları, birbirine bağlı kapsamlı sistemler, senkronize iQiyi, Himalaya, QQ müzik ve diğer platform içeriklerine imkan tanıyor. L2.5 otonom sürüş özelliği ise ET5 kullanıcılarının sürüş keyfini konforla destekliyor. Bu kapsamda tam hız uyarlanabilir hız sabitleme ACC, şeritte kalma yardımcısı LKA, entegre seyir yardımcısı ICA, trafik hız sınırı tanımlama TSR, otomatik park APA ile otomatik kısa ve uzun far yardımcısı dahil olmak üzere, sürüşü daha kolay ve sorunsuz hale getiren 15’in üzerinde otomatik sürüş işlevi araçta hazır bulunuyor.

İlginizi Çekebilir

Bu da Ford’un tamamen elektrikli Mustang modeli