reklamı kapat

POPÜLER

1978 Ford F-100 electric

Klasikler için gelecek mesajı 1978 Ford F-100 elektrikliye dönüştü

1978 Ford F-100 üzerinden gösterimi yapılan dönüşüm kiti, klasik otomobil sahiplerinin araçlarını uygun maliyetle elektrikliye dönüştürmesine yardımcı olacak.

Otomobil üreticilerinin yenilenen ürün gamlarının merkezine koyduğu elektrik gücü, son yıllarda klasik otomobil modellerinin geleceği için de çok ciddi bir oyuncu haline geldi. Bağımsız geliştirilerin dönüşüm kitleriyle ortaya çıkarttığı projelerin ardından Jaguar E-Type Zero örneğinde olduğu gibi markaların resmi operasyonlarının da el attığı projelere bir yenisi ekleniyor. 1978 Ford F-100 ile konsept olarak gösterimi gerçekleştirilen dönüşümü öncekilerden ayıran çok önemli bir detay söz konusu. Ford içerisinde planlı olarak gerçekleştirilen bu dönüşümle birlikte, diğer klasik modellere resmi bir elektrikli altyapı satışının söz konusu olduğu bilgisi verildi.


İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

1978 Ford F-100, elektrik altyapısını Mustang Mach-E’den alıyor

SEMA kapsamında gösterimi gerçekleştirilen projenin tanıtımla birlikte çok büyük bir ilgi gördüğünü söylemek mümkün. CEO Jim Farley’in de sosyal medya kanalları üzerinden efsaneleşmiş klasiklerin gelecekte yollarda var olması için önemli bir potansiyel barındırdığını söylediği bu kitte Mustang Mach E’den faydalanılıyor. Mach E’nin GT versiyonundaki performans niteliklerinin sunuluğu motorla birlikte standart olarak 4×4 olarak gelen elektrikli F-100, 487 PS güce ve 860 Nm torka sahip. Tek elektrik motorlu kitlerin de klasik modellerde tercih edilebileceği senaryonun koşulduğu modelde, 3.900 dolarlık başlangıç kit fiyatı da kullanıcıları cezbedecekler arasında. Tanıtımla birlikte sipariş sürecinin de başladığı elektrik motoru, önümüzdeki süreçte batarya dahil olmak üzere pek çok altyapı elemanlarıyla komple olarak da satışa sunulacak.

İlginizi çekebilir