reklamı kapat

POPÜLER

Ken Block için 914 beygirlik oyuncak alarmı; 1977 Ford F-150

Amazon Prime üzerinden yeni sezonda ekranlarda göreceğimiz bu canavar, Ken Block için iki yıldır beklenen bir arzu nesnesine dönüşmüş durumda.

Motor sporları kariyerinin aksine, akrobasi ve şov performanslarıyla tüm dünyanın takdir ettiği Ken Block, Ford ile arasındaki anlaşmanın meyvelerini ne zaman toplamayı bırakacak? Bu sorunun cevabı bilinmezliğe doğru ilerlerken, ortaya çıkan enfes projelerin tadından yenmeme durumu biz otomobil meraklılarını fazlasıyla memnun ediyor. Amazon’un dizi projesinin de merkezine alınan başarılı pilot, Gymkhana serisinin yeni bölümlerinde kullanmak üzere yeni bir oyuncakla ödüllendirildi. Hoonitruck olarak isimlendirilen ve 1977 Ford F-150 üzerine geliştirilen bu “şaka kamyonu”, görünümü kadar performans değerleriyle de gözlerimizi biraz daha irili açmamıza neden oluyor. Ford GT’den alınan motorun kaputun altına entegrasyonuyla başlayan sürecin sonunda karşımızda 914 beygir güç ve 952 Nm tork değerline sahip bir klasik F-150 duruyor.


Öne çıkanlar

Twin-turbo destekli 3,5 litrelik EcoBoost V6 makinenin geldiği nokta şüphesiz fazlasıyla göz alıcı. Lakin işin içerisinde Ken Block gibi bir isim olduğu için, aracın en az sürücüsü kadar “yoldan çıkmaya” hazır olması gerekiyor. Yapım ve tamamlanma süreci tam tamına 2 yıl gibi çok ciddi bir zaman alan proje kelimenin tam anlamıya sıfırdan yaratılmış bölümler üzerine kurulu. Gövdesinde askeri amaçlar için geliştirilen hafif alaşım alüminyum malzemelerin kullanıldığı F-150, kendisini yere neredeyse sıfırlayan özel süspansiyon sistemiyle desteleniyor. 6 ileri değerli yine özel bir şanzımanın kullanıldığı modelde, tüm güç 20 inç’lik jant setinin kullanıldığı lastikler üzerinden yer aktarılmakta. Sözü daha fazla uzatmadan sizleri bu keyifli projenin detaylarını inlelemekle baş başa bırakalım.

İlginizi çekebilir

Ken Block Forza Horizon 4