reklamı kapat

POPÜLER

Ken Block, Climbkhana 2

Climbkhana 2 yayımlandı; Ken Block, Çin’in en tehlikeli yoluna 914 beygir Ford F-150 Hoonitruck ile çıktı [Video]

Geçtiğimiz günlerde ilk tanıtımı yapılan Climbkhana 2 videosu yayımlandı. Bu efsane videoda Ken Block bu sefer Tianmen Dağı yoluna çıkıyor.

Çin’in ve aynı zamanda dünyanın en tehlikeli yollarından sayılan Tianmen Dağı yoluna Climbkhana 2 için çıkan Ken Block, direkt olarak yukarıda izleyebileceğiniz videoda nefes kesen bir tura daha imza atmış durumda. Yaklaşık 9 dakikalık bu videoda, Block‘un milimetrik hataya yerin olmadığı dağ yolundaki efsane sürüşünü denemeyimleme şansınız oluyor. Climbkhana 2’de tam 914 beygir güç üreten özel yapım 1977 Ford F-150 Hoonitruck aracını kullanan Block, harika manzaralar eşliğinde başından kalmayacağınız bir eğlence sunuyor. Bir dağ yolu olduğundan çok virajlı olan ve yukarıda da dediğimiz gibi hataya kesinlikle yer bırakmayan Tianmen Dağı yolu, Ken Block’u şimdiye kadar en çok zorlayan yerlerden birisi oldu deniyor. Climbkhana 1 için dünyanın yine en tehlikeli yollarından / pistlerinden sayılan Pikes Peak‘e giden ve orada tam 1.400 beygir güç üreten Hoonicorn Mustang V2 aracını kullanan Ken Block, özellikle yıllardır devam ettirdiği Gymkhana şovlarıyla her zaman nefes kesmeyi biliyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Ken Block, Climbkhana 2 ile çıtayı yükseltiyor

Block kontrolünde 3,5 litre V6 çift turbo 1977 Ford F-150 Hoonitruck‘un tozu dumana kattığı bu video, son dönemde izlemekten en çok keyif aldığımız “otomobil odaklı” içerikler arasındaki yerini almış durumda. Sizlere de izlemekten pişman olmayacağınız iyi seyirler diliyoruz.