reklamı kapat

POPÜLER

Volkswagen I.D. R
Volkswagen I.D. R
Volkswagen I.D. R
Volkswagen I.D. R
Volkswagen I.D. R
Volkswagen I.D. R
Volkswagen ID. R

Volkswagen I.D. R’dan dünyanın en tehlikeli yollarından birisinde gelen büyük rekor!

Tamamen elektrikli pist otomobili Volkswagen I.D. R, rekorları arasına bir yenisini daha ekledi. Bu sefer zorlu Tianmen Dağı yolunda rekor kırıldı.

Elektrikli dünyanın en hızlısı Volkswagen I.D. R, şu an Goodwood Hız Festivali, Pikes Peak International Hill Climb ve Nurburgring Nordschleife tur rekorlarını elinde bulunduruyor. Bu sefer gelen başarı ise dünyanın en zorlu ve korkutucu yerlerinden Tianmen Dağı yolundan geldi. Daha önce böyle bir yarış otomobilinin tur denemesi yapmadığı yolu Romain Dumas kontrolündeki I.D. R, sadece 8 dakika 38 saniyede tamamladı ve pistin rekorunu eline aldı. 99 dar virajlı yolda gerçekten inanılmaz bir sonuç elde eden araç, karşılaştırmak çok doğru olmasa da daha önceki tur rekorunu neredeyse 2 dakikadan fazla geçmeyi başardı. Elektriğin gücüyle inanılmaz bir hızlanma performansı bulunan araç, Çin’deki denemeye alıştığımız mavi rengi değil kırmızı renkte çıkarıldı.

Volkswagen I.D. R
Volkswagen I.D. R
Volkswagen I.D. R
Volkswagen ID. R
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Cennetin Kapısı’ndan rekor getiren Volkswagen I.D. R hakkında teknik olarak bir özet geçersek

Toplam ağırlığı 1.100 kilogramın da altında olan araç, tam 680 beygir güç ve 650 Nm tork üretiyor. 43 kWh’lik bir bataryayı bünyesinde barındıran araç, saatte 100 kilometre hıza sadece 2,25 saniyede çıkıyor. Dört tekerlekten çekiş sistemine sahip olan araç, aerodinamik sistemini Porsche’den ödünç alıyor. Tam anlamıyla bir performans canavarı sayılan otomobil, her zaman söylediğimiz gibi bakalım bir sonraki rekorunu tam olarak nerede kıracak?