reklamı kapat

POPÜLER

ken_block

Çölde tozu dumana katan Ken Block’tan muhteşem gösteri [Video]

Akrobasi performanslarıyla tüm dünyanın takdir ettiği bir isim olan Ken Block, sıra dışı gösterilerini gerçekleştirmeye devam ediyor.

Yaklaşık üç yıl önce paylaştığımız haberde Ken Block ve 2017 Ford F-150 Raptor birlikletiğinden söz etmiştik. Modifiye edilmiş özel otomobilleriyle yaptığı eşsiz gösterilerinden tanıdığımız pilot, 2017 F-150 Raptor’la bir sürüş gerçekleştirmişti. Daha fazla hıza, daha fazla ışığa ve daha fazla özel arazi donanımına ihtiyacı olan pilot, özel olarak modifiye edilmiş Ford F-150 Raptor ile sıra dışı bir yeni bir gösteriye imza attı. Motor dahil, hemen hemen her önemli parçada değişiklik yapıldığı araçta yeni bir soğutucu, bir SVC girişi, SPD turbo adaptörleri ve Stainless Works egzoz sistemi yer alıyor. Ünlü pilota göre Ford F-150 Raptor SVC’nin 550 beygir güç ürettiğini belirtiyor. Standart modelin 450 beygir güç ürettiğini belirtelim.

Raptor’un yeni dış parçaları arasında kızak plakalı bir Gen2 Moja ön tampon, bir Gen2 Baja arka tampon, Gen2 Bypass yatak rafı ve geniş ADV fiberglas ön çamurluklar bulunuyor. Rigid Industries’in ön tamponundaki 50 inçlik bir ışık çubuğu ve 30 inçlik bir çubuk, toza daha fazla görünürlük katıyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Ken Block sıra dışı gösteriye imza atıyor

Ford F-150 Raptor SVC gücünü 3,5 litre hacimli ve çift turboşarjlı EcoBoost V-6 motordan alıyor. Ünlü pilotun tozu dumana kattığı videoyu haberin girişinden izleyebilirsiniz.