reklamı kapat

POPÜLER

Apple

Ekin Ö. 10 yaşında

Apple

Kaan A. 8 yaşında

Apple

Uygar Ş. 13 yaşında

Apple

Ekin Ö. 10 yaşında

Apple

Alya P. 9 yaşında

Apple

Alp K. 10 yaşında

Apple, 23 Nisan’ı çocukların çektikleri fotoğraflarla kutluyor [Video]

Apple, 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramını bu yıl da çocukların yaratıcılıkları ile kutluyor. Tüm dünya 22 Nisan’da “Dünya Günü”nü kutluyor. Türkiye’nin farklı coğrafyalarından çocuklar kendi bakış açıları ile Türkiye’nin doğal güzelliklerini fotoğrafları ve videoları ile görüntülediler.

Advertisement

Türkiye’nin farklı bölgelerinden 8-13 yaş arası 16 çocuk, iPhone XR ve iPhone Xs kameraları ile yaratıcılıklarını ortaya çıkarırken profesyonel kalitede görüntüler yakaladılar. Tamamı Türkiye’de yapılan çekimlerden çıkan çarpıcı manzaralar gelecek nesiller için dünyanın ihtişamını korumanın önemini anlatır nitelikte oldu. Yeryüzü görselleri, iPhone’la nasıl çekilir ipuçları ve daha fazlasına buraya tıklayarak ulaşılabiliyor.

Alya, Beril, Ekin, Eren ve Zehra’nın iPhone’un yavaş ve hızlı çekim modlarını kullanarak çektikleri videolar kadar film boyunca doğa ile ilgili yaptıkları yorumlar da ilgi çekici.

Alp, Alya, Ekin, Irmak, Kaan, Nida ve Uygar’ın iPhone’un Portre modu, Akıllı HDR ve Seri çekim özelliklerini kullanarak çektiği birbirinden etkileyici yeryüzü fotoğrafları ise İstanbul sokaklarını renklendiriyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Apple 23 Nisan’a hazır

App Store da bu güne özel tüm içeriklerini çocuklar için güncelledi. Bugün sekmesinde bataklıklar, bozkırlar, çayırlar ve daha pek çok farklı yerden ses manzaraları yer alan Doğanın melodilerine kulak ver, çocukların çevre hakkında bilgi edinmelerine yardımcı olan Toca Nature karşımıza çıkıyor. Apple tarafından düzenlenen 23 Nisan çalışmasında karşımıza çıkan fotoğrafların etkileyici göründüğünü söyleyelim.

İlgili video