reklamı kapat

POPÜLER

Apple iPhone Xs

Gelecek iPhone modelleri için ortaya çıkan dikkat çekici yeni özellik

Teknoloji devi Apple’ın yeni iPhone modelleri, Android tarafında uzun süredir yer alan bir teknolojiye kavuşacak gibi görünüyor.

Artık orta seviye Android akıllı telefon modellerinde bile ekrana entegre parmak izi teknolojisi yer alıyor. Bu teknoloji genel olarak kullanıcılar tarafından oldukça beğeniliyor. Sektörden gelen bilgilere göre bu teknolojiyi Apple da yeni iPhone modellerine entegre etmek istiyor. Bu konuda kısa süre önce barış yaptığı Qualcomm ile çalışmaya başlayan firma, ekrana entegre Touch ID için ilk adımları atmış gibi duruyor. Bu ortak çalışmanın arkasında Galaxy S10 ve S10+’da da yer alan gibi “ultrasonik” temelli bir sensörün olduğu söyleniyor. Biliyorsunuz ultrasonik temelli sensörler optik olanlara nazaran daha hızlı ve güvenli çalışıyor. Bu teknolojide parmak izi ışık ile değil ses dalgalarıyla taranıyor. Bu teknolojinin tek olumsuz yanı, bazı ekran koruyucu film / cam ürünleriyle çalışmıyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Ekrana entegre Touch ID, gelecek iPhone modelleri için güzel duruyor

Ancak bu teknolojisinin 2019 iPhone modellerinde yer alması çok olası durmuyor. Firmanın 2020 yılındaki modellerinde hem Face ID hem de Touch ID’yi bir arada sunacağı tahmin ediliyor. Bazı kaynaklar ise Apple’ın ekrana entegre Touch ID’yi sadece daha düşük seviye cihazlarda kullanacağını düşündüklerini belirtiyor. Biliyorsunuz bu yıl yine üç farklı iPhone modeli geliyor. Bu modellerdeki en büyük yenilik ise kamera tarafında karşımıza çıkıyor. Ming-Chi Kuo’ya göre modellerin çentiğindeki ön kamera 7 megapiksel seviyesinden 12 megapiksel seviyesine çıkış yapıyor. Aynı zamanda 5,8 inç ve 6,5 inç OLED ekranlı iPhone modellerinin arkasında artık üçlü kamera sistemi yer alıyor. Burada modellere uzun süredir talep edilen “super geniş açı” kameranın ekleneceği belirtiliyor.

İlginizi Çekebilir

Beklenen yeni Redmi modeli Y3