reklamı kapat

POPÜLER

akıllı telefon

Gelecek akıllı telefon modelleri için kullanıcıları memnun edecek detay

Şu an aktif olarak satışı yapılan birçok akıllı telefon, ekrana entegre parmak izi sensörüyle geliyor. İlk olarak Vivo‘nun hayatımıza soktuğu bu teknoloji, standart hale gelecek gibi görünüyor.

Günümüzde birçok akıllı telefonun parmak izi sensörü arkasında yer alıyor. Bunu çerçevesiz yapıya geçiş için yapan firmalar, gelişen teknoloji ile parmak izi sensörlerini ekranların altına alıyor. Yeni yapılan analizler ve araştırmalar ise bu teknolojinin yeni modeller ile beraber standart olmaya başlayacağını gösteriyor. 2019 yılında ekrana entegre parmak izine sahip tam 100 milyon telefonun satışa sunulacağı belirtiliyor. Teknolojinin optik olarak orta üst seviye cihazlara da ineceği söylenirken, bu yıl da 42 milyon seviyesine ulaşılacağı gelen bilgiler arasında yer alıyor. Kişilerin ön yüzde kullanmayı daha çok tercih ettiği parmak izi sensörleri, yeni bir döneme hazırlanıyor. Bu da herkes için oldukça güzel ve kullanışlı görünüyor. Alanda sadece yüz tanıma temelli biyometrik giriş kullanan tek isminse Apple olacağı söyleniyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Samsung Galaxy S10 ailesiyle bu yeni teknolojiyi benimseyecek

Bildiğiniz üzere Samsung Galaxy S10 ailesi, Beyond 0, Beyond 1 ve Beyond 2 olmak üzere üç farklı versiyon halinde geliyor. Bu modellerden Beyond 1 ve Beyond 2’nin ekrana entegre parmak izi sensörüne sahip olacağı belirtiliyor. Burada Qualcomm tarafından üretilen ultrasonik sensörleri kullanacak olan firma, bu açıdan en hassas ve parmak ıslakken dahi çalışan bir çözümü karşımıza çıkartacak. Firma Beyond 0 kod adlı ailenin en düşük versiyonuna ise standart bir parmak izi sensörü yerleştirecek. Bu sensör modelin arkasında yer alacak.

İlgili Video

Galaxy Note 9 için çok az kaldı