reklamı kapat

POPÜLER

Samsung ekrana entegre parmak izi sensörü

Samsung’un 2019 telefonları hakkında önemli bilgiler

Güney Kore merkezli teknoloji devi Samsung, 2019’da ekrana entegre parmak izi teknolojisine geçiş yapmaya hazırlanıyor. İşte bu konuda önemli bilgiler var.

Samsung, ekrana entegre parmak izi teknolojisini rakipleri gibi hem amiral gemisi hem de orta düzey modellere getirmek istiyor. Burada başlangıcı 2019 başında yapacak firma, sensörleri direkt olarak işlemci devi Qualcomm‘dan alacak gibi görünüyor. Pazardan gelen bilgilere göre Samsung, ultrasonik temelli ekrana entegre parmak izi sensörleri için büyük oranda Qualcomm ile anlaşmaya oturmuş durumda. Biliyorsunuz şu an kullanılan ekrana entegre parmak izi sensörleri optik (Parmak izine ışık yansıtarak) temelli çalışıyor. Yeni gelecek sensörler ise ultrasonik temelli olduğu için çok daha hızlı algılama yapıyor. Bu sensörler parmak ıslak ya da ekran kirli olsa dahi sorunsuz şekilde tarama gerçekleştirebiliyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Samsung ekrana entegre parmak izi teknolojisi konusunda geç kaldı

Çünkü firma teknolojinin tam olarak oturmasını bekledi. Bu sayede kullanıcılara daha iyi bir deneyim sunacak teknoloji devi, bu teknolojiye ilk olarak Galaxy S10 ailesinde yer verecek deniyor. Bu ailenin MWC 2019 kapsamında lanse edilmesi beklenirken, entegre parmak izi sensörü üreten başka firmalar da bulunuyor. Ancak 2019 yarışı MediaTek’in sahibi olduğu Goodix ile Qualcomm arasında geçecek deniyor.

İlginizi Çekebilir

Sürgülü akıllı telefon Xiaomi Mi Mix 3