reklamı kapat

POPÜLER

akıllı telefon gelecek
akıllı telefon gelecek
akıllı telefon gelecek

Gelecek akıllı telefon modellerini gözler önüne seren patent

Akıllı telefon sektörü sürekli bir evrim içerisinde bulunuyor. Şu an en çok katlanabilir modeller bekleniyor. Ancak normal modelleri de ciddi değişiklikler bekliyor.

Başlıkta bahsettiğimiz patent direkt olarak LG tarafından alınmış. Aşağıda görebileceğiniz üzere bu patent, gelecek akıllı telefon modellerinin olası tasarım dilini karşımıza getiriyor. Burada baktığımız zaman karşımıza ilk olarak ekranında delik olan bir yapı bizleri karşılıyor. Aynı zamanda artık çok sık kullanılan kavisli yapıyı bir sonraki seviyeye çıkaracak yeni tasarım dili, kenarları inanılmaz ince hale geliyor. Tamamen çerçevesiz yapı üzerine kurulan patent, ön kamerayı bahsettiğimiz ekran deliği içerisine alıyor. Hatta patent çizimlerinde görülen deliğe iki tane ön kamera konulabileceği belirtiliyor. Bu patentte gösterilen soldaki kavisli olmayan versiyon bile çok güzel duruyor. Buna benzer tasarıma sahip telefonların 2019 içerisinde karşımıza çıkacağına kesin gözüyle bakılıyor. Bu patentin arkasındaki isim LG, ayrıca bir katlanabilir akıllı telefon da geliştiriyor. Firmanın o modeli ise CES 2019‘da görücüye çıkarması bekleniyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR
akıllı telefon gelecek
akıllı telefon gelecek

Akıllı telefon sektörünün geleceğinde çerçeve ve çentiğe yer yok

Bunu yerini alan ekran deliği, şimdiye kadar gösterilen patentler ve konseptlere bakılırsa çok daha az rahatsız ediyor. Kullanıcıların çentiğin yerine tercih edeceğini belirttiği bu yapıya, ilk olarak Samsung’un geçmesi bekleniyor. 

İlginizi Çekebilir

Samsung’un yeni sanal gerçeklik başlığı