reklamı kapat

POPÜLER

Xiaomi akıllı telefon
Xiaomi akıllı telefon
Xiaomi akıllı telefon

Xiaomi imzalı çok ilginç akıllı telefon tasarımı!

Akıllı telefon tarafında dikkat çeken firmalardan olmaya devam eden Xiaomi, gelecek için çok ilginç patentler almaya devam ediyor.

Geçtiğimiz hafta düzenlediği lansman ile Türkiye’ye Redmi Note 7 modelini getiren Xiaomi, bugün yeni bir patentle gündemde yer alıyor. Bu patentte ön yüzünde iki adet kamera yer alan bir telefon bulunuyor. Tasarımın ilginç yanı elbette bu değil. Çünkü günümüzde çift ön kameralı bir çok telefon bulunuyor. Bu tasarımı ilginç kılan kameraların telefonun üst kısmında değil altında olması. Bu konuda iki farklı patent alan firma, birisinde çift ön kamerayı telefonun altındaki çentiğe yerleştiriyor. Evet hayatımıza gelecekte bir “alt çentik” girebilir gibi görünüyor. Diğerinde ise çift ön kamera telefonun yine alt kısmında ancak sağ ve sol tarafında konumlandırılmış şekilde karşımıza çıkıyor. Bu yapı sayesinde ince çerçeveli modeller hazırlayan firma, dediğimiz gibi ilginç planlar yapıyor.

Xiaomi akıllı telefon
Xiaomi akıllı telefon
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Xiaomi başka tasarımlar üzerinde de çalışıyor

Geçen ay ortaya çıkan yeni bir patent, dört kenarından kavisli bir akıllı telefon modeli karşımıza çıkarmıştı. LetsGoDigital tarafından göz alıcı şekilde görselleştirilen bu tasarım, gerçeğe dönüşmesi halinde büyük ses getirecek bir noktada yer alıyor. Patent çizimine bir ön kamera koymadığı görülen firma, 3.5 mm kulaklık girişini de kullanmıyor. Arkasında ikili bir kamera yer alan telefon, dört kenardan kavis ile çerçeveleri tamamen tarihe gömüyor.

İlginizi Çekebilir

Redmi Note 7