reklamı kapat

POPÜLER

Xiaomi katlanabilir telefon
Xiaomi katlanabilir telefon

Xiaomi’nin gerçekten çok ilginç katlanabilir telefon tasarımı

Xiaomi, ilk katlanabilir telefon modelini satışa sunmaya hazırlanıyor. Ancak firma başka katlanabilir modeller üzerinde de aktif olarak çalışıyor.

Xiaomi, katlanabilir telefon pazarında sunacağı ilk model en çok merak edilen firmalar arasında yer alıyor. Ancak firma bu yeni pazarda sadece tek bir katlanabilir model ile yer almayacak. 2020’de büyük ihtimalle iki farklı katlanabilir cihaz gelecek. İşte yeni ortaya çıkan bir patent, bu ikinci modeli gözler önüne seriyor olabilir. Bu model görebileceğiniz yeni Motorola Razr gibi “dikey katlanabilir” yapıyı benimsiyor. Tamamen çerçevesiz olarak hazırlanan telefon, farkını motorlu pop-up ön kamerası ile koyuyor. Bu motorlu kamera sayesinde tamamen çerçevesiz olan cihaz, çok ilginç bir detay da taşıyor. Patenti alınan telefonun motorlu kamerası aynı zamanda ufak bir dış ekran görevi görüyor. Çift ya da üçlü ön kamerası bu ekrana açılan deliklerde yer alan telefon, burada ufak bilgiler gösterebilecek şekilde karşımızda bulunuyor. Bu gerçekten ilginç ve gerçekten yapılabilirse akıllıca duruyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

İlk Xiaomi katlanabilir telefon nasıl olacak?

Geçtiğimiz hafta Qualcomm’un etkinliğinde Mi 10 modelinden sonra duyurulan cihaz merakla bekleniyor. Direkt olarak 2020 Ocak ayında tanıtılacak denilen Xiaomi’nin ilk katlanabilir telefon modeli, dünyada bir ilke imza atmaya hazırlanıyor. Bunun da arkasında iki farklı noktadan katlanabilir ekran yer alıyor. Aşağıdaki videoda izleyebileceğiniz gibi bir deneyim getirecek telefon hakkında henüz başka bir teknik detay verilmiyor. Ancak bu ilk modelin gücünü Snapdragon 865 işlemciden alacağına kesin gözüyle bakılıyor.

İlgili Video