reklamı kapat

POPÜLER

Xiaomi katlanabilir telefon

Xiaomi’nin yeni katlanabilir telefon çalışması ortaya çıktı

Akıllı telefon tarafının yıldızı parlayan isimlerinden Xiaomi, henüz bir katlanabilir telefon tanıtmadı. Ancak ilk model için çalışmalar sürüyor.

Karşımıza en son katlanabilir telefonları unutturacak kadar güzel Mi Mix Alpha ile çıkan Xiaomi, yine de katlanabilir telefon pazarında aktif olarak yer almak istiyor. İşte bunun için de patent çalışmaları devam ediyor. Yeni alınan patent, ekranı iki taraftan geriye doğru katlanan bir modeli karşımıza çıkartıyor. Bu tasarım üstünde uzun zamandır çalışan şirket, yeni patentte ön kamerayı direkt olarak ekrana entegre ediyor. Bu tarz bir telefona motorlu kamera koymak yerine ön kamera için ekran deliği kullanmak gayet mantıklı duruyor. Telefonun arka kameralarını ise her iki köşeye yerleştirmeyi planlayan Xiaomi, bu alanda ses getiren isimlerden olmak adına sürekli olarak yeni tasarımların denemesini yapıyor. Ancak yine de ilk model için çok fazla heyecan bulunmuyor. Özellikle Samsung Galaxy Fold’un başına gelen durum ve cihazın çok narin çıkması, katlanabilir modellerin başlangıcını hiç ama hiç iyi yapmamış durumda.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Xiaomi katlanabilir telefon 2020’de çıkabilir

Ancak ilk modelin rakiplerinden kesinlikle ucuz olması beklenmiyor. Çünkü firma artık inanılmaz ucuz telefonlara odaklanmıyor. Bunun en taze örneğini aşağıda tanıtım videosunu izleyebileceğiniz Mi Mix Alpha oluşturuyor. Çünkü bu modelin tam 2.813 dolarlık bir fiyat etiketine bulunuyor. Bu açıdan katlanabilir telefonun olası fiyatı ciddi şekilde korkutuyor.

İlgili Video