reklamı kapat

POPÜLER

Xiaomi katlanabilir telefon
Xiaomi katlanabilir telefon
Xiaomi katlanabilir telefon

Xiaomi katlanabilir telefon böyle mi görünecek?

Çin’in yükselen akıllı telefon firması Xiaomi, ilk katlanabilir telefon modeli üzerinde çalışmaya devam ediyor. Model ortaya çıktığı kadarıyla iki parça katlanabilir yapıda geliyor.

Xiaomi, aşağıdaki videoyu yayımladığından bu yana ilk katlanabilir telefonu hakkında hiçbir paylaşımda bulunmuyor. Üzerinden kesin olarak çalışan cihaz, elbette oldukça merak ediliyor. Bu noktada ortaya çıkan yeni alınmış bir patent ise ilk katlanabilir modelin tasarımını karşımıza getiriyor gidi duruyor. Bu konuda birden fazla tasarım geliştirdiğini belirten firmanın ilk modeli, Avrupa’da alınan aşağıdaki patent içerisinde de görebileceğiniz üzere iki noktadan katlanabilir bir yapıya sahip. Aşağıdaki videodaki tasarımı akıllara getiren bu modelin arkasında, dikey olarak konumlandırılmış üçlü kamera sistemi yer alıyor. Ön kamerasının ise motorlu sistem ile gövdeye entegre edileceği tahmin edilen akıllı telefon, rakiplerine genel olarak hiç benzemiyor. Bu modelde Çin merkezli BOE imzalı bir esnek OLED ekranın kullanılacağı tahmin ediliyor.

Xiaomi katlanabilir telefon
Xiaomi katlanabilir telefon
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Xiaomi katlanabilir telefon Samsung Galaxy Fold ve Huawei Mate X karşısına çıkacak

Biliyorsunuz her iki telefon da henüz satışa çıkabilmiş değil. Galaxy Fold yaşadığı ekran sorunu, Mate X ise ekran sorunun yaşamamak adına ertelenmiş durumda. Bu durumları gören Xiaomi de süreçte hiç acele etmiyor. Firmanın ilk modelini 2020 başında CES 2020 kapsamında tanıtabileceği tahmin ediliyor. Xiaomi’nin katlanabilir telefon modeli diğer cihazlardan çok daha büyük önem arz ediyor. Çünkü rakipler çok pahalıya satılıyor. Xiaomi’nin burada fiyatı aşağıya çekeceği tahmin ediliyor.

İlgili Video