reklamı kapat Advertisement

POPÜLER

Xiaomi

Xiaomi’nin gelecek telefonları için ortaya çıkan iki önemli çalışma

Çin merkezli dev üretici Xiaomi, akıllı telefon tarafında büyük adımlar atıyor. Firmanın gelecek çalışmaları da ortaya çıkmayı sürdürüyor.

Advertisement

Xiaomi, telefon tarafının geleceği konusunda diğer firmalar gibi patentler almaya devam ediyor. Alınan bu patentler yeni modeller için fikir sahibi olmamıza imkan tanıyor. İşte bunlardan ikisi daha ortaya çıkmış durumda. İlk patent arkasında iPhone 11 Pro’lar gibi bir kamera modülü taşıyan bir telefonu karşımıza getiriyor. Burada ilginç olan ise bu kamera modülünün yan tarafına aynı boyutta bir ekranın yerleştirilmesi. Günümüzde arkasında ekran taşıyan bazı telefonlar bulunuyor. Ancak böyle ufak bir ekran kullanan bulunmuyor. Xiaomi bu konuda ilk adımı atan firma olacak gibi görünüyor. Diğer patent ise bir katlanabilir telefonu karşımıza getiriyor. Halen bir katlanabilir telefon tanıtmayan firma, sürekli olarak iki noktadan menteşeli tasarımları patentliyor. Yeni tasarım da benzer altyapıyı kullanıyor. Böylelikle çok büyük bir ekranı her zaman taşınabilir hale getirecek şirket, patentteki telefona dörtlü kamera sistemi de yerleştirmiş durumda. Bu patentlerin elbette şu an gerçeğe dönüşüp dönüşmeyeceği bilinmiyor.

Xiaomi
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Xiaomi katlanabilir telefon uygun fiyatlı olur mu?

Normalde böyle bir beklenti bulunuyordu. Çünkü biliyorsunuz firmanın birçok gelişmiş cihazı rakiplerden daha ucuza satılıyor. Ancak Mi Mix Alpha sonrasında “ilk katlanabilir telefonun” uygun fiyatlı olma beklentisi biraz rafa kalmış durumda. Tam 2.813 dolarlık bir fiyatı bulunan cihaz, Xiaomi’nin katlanabilir telefonun hiç ama hiç ucuz olmayacağını gösteriyor. Bu da elbette oldukça üzüyor.

İlginizi Çekebilir

Firmanın Türkiye’de de çıkacak yeni modeli