reklamı kapat

POPÜLER

Xiaomi katlanabilir telefon

İlk Xiaomi katlanabilir telefon için yeni tasarım göstergesi

Katlanabilir telefon pazarına halen adım atmayan dev isim Xiaomi, bu konuda patentler almaya devam ediyor. İşte yeni ortaya çıkan;

Akıllı telefon sektörünün dev ismi Xiaomi, zaman zaman ilk katlanabilir modeli ile gündeme geliyor. En son sağlam bir kaynak firmanın ilk katlanabilir modelinde Çin merkezli China Star tarafından üretilecek 8 inç boyutunda esnek bir OLED ekran kullanacak açıklamasını yapmıştı. 2021 bahar ayında çıkacak gibi görünen telefon, LetsGoDigital tarafından bulunan yeni patent üstünden pop-up kamera yapısını da benimseyebilir. Firmanın Galaxy Z Fold gibi tasarladığı bu sayfadaki model, çift mercekli pop-up kamera ile tam ekran deneyimi sunuyor. Arkasında üçlü kamera yer alan bu patenti alınan katlanabilir telefon, görebileceğiniz üzere dışında da ikincil bir ekran taşıyor. Bu patentin Xiaomi imzalı ilk katlanabilir telefon olma ihtimali çok yüksek konumda yer alıyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Xiaomi donanım tarafında en son hızlı şarj konusunda ses getirmişti

Hatırlarsınız firma geliştirdiği teknoloji ile kablosuz tarafta tam 80W seviyesine çıkış yaptı. Bu 80W kablosuz şarj teknolojisi 4.000 mAh pili sadece 19 dakikada tamamen doldurabiliyor. Bu da gerçekten çok güzel görünüyor. Bu yeni teknolojinin henüz ne zaman bir akıllı telefon içerisinde yer alacağı ise henüz açıklanmıyor. Ancak 2021’de gelecek Snapdragon 875 işlemcili Xiaomi Mi 11 modelinin bu hızı taşıyor olacağı düşünülüyor.

İlginizi Çekebilir

Razer imzalı ilk oyuncu koltuğu ile tanışın