reklamı kapat

POPÜLER

xiaomi katlanabilir telefon

Xiaomi imzalı yeni bir katlanabilir telefon daha karşımızda

Xiaomi imzalı ilk katlanabilir telefon modeli Mi Mix Fold, şirket için bir başlangıç oldu. Bunun devamı da gelecek.

Halen Çin pazarına özel olan ancak yüksek ihtimalle önümüzdeki yıl global pazara da çıkarılacak Xiaomi Mi Mix Fold, hep söylediğimiz gibi pazarda Samsung Galaxy Z Fold‘ların karşısına çıkıyor.

LetsGoDigital tarafından bulunduğu kadarıyla Xiaomi’nin alandaki gelecek dokunuşlarından birisi sayfada gördüğünüz model olabilir.

Bu patentler üzerinden bulunan telefonda hem içi hem de dışı kapsayan tek parça bir esnek ekran bizleri karşılıyor. Satışa sunulmayan Mi Mix Alpha’nın katlanabilir hali olarak da düşünülebilecek model, ilk bakışta Huawei Mate X’i de akıllara getiriyor.

Kapalı halde normal bir telefon, açıldığı zaman ise ufak da olsa bir tablet deneyimi getirme ihtimali olan bu Xiaomi imzalı telefon, ne zaman satışa sunulacak elbette bilinmiyor.

Ancak Xiaomi’nin bu yapıyı hiçbir zaman gerçeğe dönüştürmeme ihtimali de bulunuyor. Çünkü firmalar kayıtladıkları her patenti gerçek bir ürün haline getirmiyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Xiaomi Mi Mix Flip gibi bir model de yolda olabilir

Bu telefon hatırlarsınız kısa süre önce yine LetsGoDigital tarafından bulunan patentler ile gündeme gelmişti. Xiaomi’nin resmen aldığı bu patentlerde karşımıza arkasında yuvarlak kamera modülünün yer aldığı bir telefon çıktı.

Pazara resmi olarak Xiaomi Mi Mix Flip adında çıkma ihtimali olan telefon, biraz kalın çerçevelere sahip. Ancak dikey yapıda çerçeveleri normal bir amiral gemisi kadar ince hale getirmek çok olası durmuyor.

Mi Mix Flip’in ne zaman çıkacağı tam olarak bilinmiyor. Ancak Xiaomi’nin şu an iki farklı katlanabilir üzerinden çalıştığı, bunlardan bir tanesinin bu yıl satışa çıkacağı söyleniyor.

İlginizi Çekebilir

Firma telefonlarını böyle test ediyor