reklamı kapat

POPÜLER

Xiaomi katlanabilir telefon
Xiaomi katlanabilir telefon
Xiaomi katlanabilir telefon

Katlanabilir telefon Xiaomi Mi Mix Fold böyle mi olacak?

Xiaomi imzalı ilk katlanabilir telefon modeli çok merak ediliyor. Bu konuda firmadan yeni bir patent daha ortaya çıkmış durumda.

Xiaomi’den katlanabilir tarafa yönelik patentler gelmeye devam ediyor. İlk modeline Mi Mix Fold adını verebileceği iddia edilen firma, bu seferki patent ile Huawei Mate X benzeri bir telefonu karşımıza getiriyor. İlk modelini bu tasarımda hazırlama ihtimali oldukça yüksek olan Xiaomi, 2020’de katlanabilir taraf için ilk adımını resmi olarak atacak deniyor. Cihazın gövdesi yanında ekran arayüz tasarımını dahi gözler önüne seren patent, genel olarak oldukça olası duruyor. İnce sayılacak çerçevelere sahip bu olası katlanabilir model, çiftli ön kamerasını ekranında taşıyor. Yani telefonun arkasında bir kamera yer almıyor. Yandan biraz kalın olacağı görülen cihaz, bu konuda Huawei Mate X’i de sollayacak izlenimi oluşturuyor. Henüz bu çalışmanın gerçek olup olmayacağı bilinmiyor. Ancak Xiaomi imzalı ilk katlanabilir telefon gerçekten büyük merak uyandırıyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Katlanabilir telefon Xiaomi Mi Mix Fold öncesinde amiral gemisi Mi 10 Pro geliyor

Mi 10 Pro bildiğimiz kadarıyla gücünü Snapdragon 865 işlemciden ve 16 GB RAM’den alıyor. 128 GB / 256 GB / 512 GB dahili depolama seçeneklerine sahip olacak telefonun arkasında ise dörtlü kamera sistemi yer alıyor. Burada 108 megapiksel + 48 megapiksel + 12 megapiksel + 8 megapiksel kurulumu bizleri karşılıyor. Mi 10 Pro’nun başlangıcı 544 dolar seviyesinde yer alıyor. 5.250 mAh pilini 66W hızlı şarj sistemiyle donatacak modelin üst versiyonu için sızdırılan fiyat 644 dolar seviyesinde yer alıyor.

İlgili Video

Firmanın Türkiye’de de satılan Mi Note 10 modeli