reklamı kapat

POPÜLER

Huawei Mate 30 Pro

Türkiye’de satılacak Huawei Mate 30 Pro en zorlu sağlamlık testine girdi [Video]

ABD ambargosunun yaraladığı amiral gemisi akıllı telefon Huawei Mate 30 Pro, JerryRigEverything kanalının son konuğu oldu.

Ocak ayında Türkiye’de çıkacağı söylenen ancak halen raflardaki yerini almayan Huawei Mate 30 Pro, incelemesine burada yer verdiğimiz yılın en iddialı ancak geri planda kalan akıllı telefonu konumunda yer alıyor. Bildiğiniz üzere bunun arkasında da telefon için Android lisansının alınamamış olması bulunuyor. Bu durum nedeniyle telefonda Play Store başta olmak üzere Google servisleri ve birçok Google uygulaması çalışmıyor. Yazılım sorunu bulunan ancak donanımsal olarak gerçekten çok iddialı olan telefon, JerryRigEverything tarafından en zorlu sağlamlık testine sokuldu. Peki sonuç? Sonuç kesinlikle sürpriz olmadı. Gorilla Glass kullandığından rakipleriyle benzer bir çizilme performansı gösteren telefon, bükülme testinden ise çok ama çok rahat şekilde geçmeyi başardı. Yüksek kavisli kenarlarına rağmen gövdesi adeta hiç esneme yapmayan telefon, yanlışlıkla üstüne oturulsa dahi zarar görmeyecek cihazlar arasında yer alıyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Huawei Mate 30 Pro özellikle kamerasıyla öne çıkıyor

Modelin arkasındaki yuvarlak modülde 1/1.54 inç ve 1/1.7 inç gibi büyük sensörlere sahip 40 megapiksel F1.8 ultra geniş açı + 40 megapiksel F1.6 geniş açı + 8 megapiksel F2.4 telefoto + 3D derinlik sensörü yer alıyor. Bu kombinasyon ve CPU, GPU ile özel yapay zeka birimlerini bir arada kullanarak telefon 7.680 fps yavaş çekim video kaydedebiliyor. Bu da modelin en çok ses getiren detayları arasında bulunuyor. Daha önce de aktardığımız üzere şu an bu kadar yüksek hıza ulaşabilen başka hiçbir akıllı telefon bulunmuyor.

İlgili Video