reklamı kapat Advertisement

POPÜLER

Huawei Mate 30 Pro 7680 fps video

Huawei Mate 30 Pro ile Türkiye’de çekilmiş ilk 7680 fps video [İzle]

Huawei Mate 30 Pro, biliyorsunuz inanılmaz bir 7680 fps video özelliğine sahip. Bu gerçekten etkileyici sonuçlar sunan özelliği biz de denedik. İşte ilk örnek;

Advertisement

Huawei Mate 30 Pro, son dönemde tanıtılmış en etkileyici amiral gemileri arasında yer alıyor. ABD ambargosu nedeniyle Android lisansı bulunmayan ve bu açından Play Store başta olmak üzere Google servislerine erişim olmayan cihaz, yazılımda geride kalıyor ancak donanım tarafında öne çıkıyor. Burada özellikle de yavaş çekim video yeteneği dikkat çekiyor. 720P çözünürlükte tam 7680 fps video kayıt altına alabilen model, bu gücüyle tam anlamıyla zamanı donduruyor. Bizim de bu özelliğini deneme şansı elde ettiğimiz Mate 30 Pro, yavaş çekim video yeteneği ile gerçekten nefes kesici sonuçlar sunuyor. Bir örneğini aşağıda izleyebileceğiniz 7680 fps video, çevrenizde gördüğünüz her hareketli objeyi kayıt altına alma hissiyatı oluşturuyor.

Bu videoları CPU, GPU ve özel yapay zeka birimlerini bir arada kullanarak oluşturabilen Huawei Mate 30 Pro, bu süreçte tam 2 GB RAM kullanıyor. Bu da çekim arka planı için nefes kesiyor. Daha önce 960 fps olan yavaş çekim üst limitini inanılmaz bir seviyeye yükselten telefon, adeta yavaş çekim video dünyasının kralı Phantom kameraların karşısına çıkıyor.

https://www.instagram.com/p/B3MtmSJngAK/?utm_source=ig_web_button_share_sheet

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Huawei Mate 30 Pro ile çekilen 7680 fps videonun arkasında şunlar yer alıyor

Modelin arkasındaki yuvarlak modülde 1/1.54 inç ve 1/1.7 inç gibi büyük sensörlere sahip 40 megapiksel F1.8 ultra geniş açı + 40 megapiksel F1.6 geniş açı + 8 megapiksel F2.4 telefoto + 3D derinlik sensörü yer alıyor. Yavaş çekim video gücü kadar iddialı bir düşük ışık performansı bulunan amiral gemisi, gücünü Kirin 990 / Kirin 990 5G işlemciden alıyor.

Yakında henüz söylenti olmasına rağmen Türkiye’de de satılacağı düşünülen model, şu an resmi olarak sadece Çin ve Malezya‘dan elde edilebiliyor. Modelin lansmanda açıklanan Avrupa fiyatları ise tekrardan hatırlamak adına 8 GB RAM + 256 GB depolama için 1.099 euro, 5G versiyon ise 1.199 euro seviyesinde karşımıza çıkıyor.

İlgili Video