reklamı kapat

POPÜLER

Huawei Mate 30 Pro

Huawei Mate 30 Pro parçalarına ayrıldı; detaylı içe bakış! [Video]

ABD ambargosunun yaraladığı amiral gemisi akıllı telefon Huawei Mate 30 Pro, JerryRigEverything tarafından bu sefer parçalarına ayrıldı.

8,999 TL’den Türkiye’de satışa çıkacak Huawei Mate 30 Pro, incelemesine burada yer verdiğimiz 2019’un en iddialı modelleri arasında yer alıyor. Ambargo nedeniyle Android lisansı alınamayan ve bu durum nedeniyle Play Store başta olmak üzere Google servisleri ve uygulamaları olmadan gelen telefon, JerryRigEverything tarafından geçtiğimiz günlerde en zorlu sağlamlık testine sokulmuş ve bundan sorunsuz olarak ayrılmayı başarmıştı. JerryRigEverything bu sefer ise modeli detaylıca parçalarına ayırdı. Mate 30 Pro’nun içerisini gözler önüne seren yukarıda izleyebileceğiniz video, telefonun modüler bir yapıya sahip olduğunu gösteriyor. Oldukça yüksek sayıda vida ile bir araya getirildiği görülen Mate 30 Pro, pilinin değişimine de rahat şekilde izin veriyor olmasıyla beğeni topluyor. Modelin tamir edilebilirlik oranı yüksek görünüyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Huawei Mate 30 Pro çıktığında kamera konusunda en iyisiydi

Modelin arkasındaki yuvarlak modülde 1/1.54 inç ve 1/1.7 inç gibi büyük sensörlere sahip 40 megapiksel F1.8 ultra geniş açı + 40 megapiksel F1.6 geniş açı + 8 megapiksel F2.4 telefoto + 3D derinlik sensörü yer alıyor. Bu kombinasyon ve CPU, GPU ile özel yapay zeka birimlerini bir arada kullanarak telefon 7.680 fps yavaş çekim video kaydedebiliyor. Bu da modelin kesinlikle en çok ses getiren detayları arasında bulunuyor.

İlgili Video