reklamı kapat

POPÜLER

Huawei P30 Pro

Huawei P30 Pro parçalarına ayrıldı, önemli detaylar ortaya çıktı [Video]

2019’un en çok dikkat çeken akıllı telefon modeli Huawei P30 Pro, JerryRigEverything tarafından bu sefer parçalarına ayrıldı.

Akıllı telefonları ve tabletleri zorlu bir sağlamlık testine sokan JerryRigEverything kanalının son konuğu kısa süre önce Huawei P30 Pro olmuştu. Detaylarına buradan ulaşabileceğiniz sağlamlık testinden rahatlıkla geçen telefon, bu sefer parçalarına ayrıldı. P30 Pro modelinde biliyorsunuz 5x optik, 10x kayıpsız ve 50x dijital zoom getiren bir kamera sistemi bulunuyor. Bu sistemle DxOMark’a göre dünyanın en iyi kamerasına sahip olan telefon, burada “periskop” kamerası kullanıyor. JerryRigEverything tarafından yapılan parçalarına ayırma videosunun da yıldızı elbette bu periskop kamera sistemi oluyor. Bu kamera sisteminde dikey değil yatay bir kurulum kullanıyor. Bu yatay kuruluma ışık öne konan ayna ile aktarılıyor ve bu sayede araya konulabilen optikler aracılığıyla yüksek yakınlaşma elde edilebiliyor. Yukarıdaki videoda görebileceğiniz üzere periskop modülü oldukça büyük olan telefon, birim alandan sonuna kadar yararlanıyor. Parçalarına ayırma sürecinde çok özel bir sürpriz karşımıza çıkmıyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Huawei P30 Pro kamera konusunda benzersiz bir model

Kamera sistemiyle Mate 20 Pro’yu rahatlıkla geçen P30 Pro, bu açıdan Mate 30 Pro için heyecanı artırıyor. Her yeni modeliyle kamera konusunda sınırları zorlayan firma, bu tarafa çok büyük arge harcaması yapıyor. Kamera sistemleri için Leica ile ortaklık kuran Huawei, bu konuda çıtayı oldukça yükseltiyor.