reklamı kapat

POPÜLER

Huawei P30 Pro

Google destekli Huawei P30 Pro New Edition ortaya çıktı

Dikkat çeken amiral gemisi akıllı telefon modellerinden Huawei P30 Pro için yeni bir versiyon ortaya çıktı. Hem de Google destekli.

Huawei P30 Pro, firmanın Android lisansı olduğundan Google servisleri ve uygulamalarına sorunsuz olarak erişim sağlayabilen bir amiral gemisi konumunda yer alıyor. Bu açıdan Türkiye’de de oldukça popüler olan telefon, yakında bir “New Edition” sürümüyle karşımıza çıkacak deniyor. Firmanın resmi olarak 15 Mayıs tarihinde tanıtacağı söylenen ve resmi destek sayfasında kendisini gösteren cihaz, akla direkt olarak P30 Lite New Edition sürümünü getiriyor. Peki bu P30 Pro New Edition ne fark taşıyacak? Söylendiği kadarıyla yeni sürüm dahili depolamayı ve RAM miktarını artıracak. Her yerde elde edilebilecek gibi durmayan telefon, yeni çıkacak olmasına rağmen ilk sürüm gibi Android lisansına sahip olacak. Yani model GMS ile Google servisleri, uygulamaları ve Play Store erişimine sahip olacak.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Huawei P30 Pro özellikle kamera konusunda öne çıkıyor

Çünkü modelde gerçekten çok gelişmiş bir kamera sistemi yer alıyor. Baktığımız zaman burada Leica imzalı 1/1.7 inç 40 megapiksel F1.6 OIS (SuperSpectrum) + 20 megapiksel F2.2 (120 derece geniş açı) + 8 megapiksel F3.4 (Periskop tarzı) üçlü kurulum yer alıyor. Kare kamera modülüyle 5x optik, 10x kayıpsız ve 50x dijital zoom yapabilen telefon, yine arkasında daha iyi derinlik algılama için bir ToF sensörüne de sahip. Bu donanımla gerçekten inanılmaz güzel fotoğraflar çekilebiliyor.

İlginizi Çekebilir

Xiaomi’nin yeni arayüzü ile tanışın