reklamı kapat

POPÜLER

yeni iPhone SE
yeni iPhone SE
yeni iPhone SE

Yeni iPhone SE ve iPhone 11 Pro düşük ışık kamera karşılaştırması [Video]

Yeni iPhone SE ile iPhone 11 Pro modellerinin düşük ışık kamera performansları karşı karşıya geldi. iPhone 11 Pro’daki 12 megapiksellik ana kamerayı bünyesinde barındıran yeni model özellikle iyi ışık koşullarında çok iyi performans sergiliyor.

a arasındaki farkın düşük ışık koşullarında ortaya çıktığını söyleyelim. Danny Winget isimli YouTube kanalı tarafından yapılan karşılaştırmada telefonların düşük ışıktaki kamera performansları değerlendiriliyor. iPhone 11 Pro’da ve bütçe dostu modelde 12 megapiksellik kamera yer alıyor. iPhone 11 Pro’da gece modu özelliği yer alırken, bütçe dostu modelde gece modu özelliği bulunmuyor. Yeni modelde gece modu özelliği yer almadığı için bu model düşük ışıkta iPhone 11 Pro’nun gerisinde kalıyor. iPhone 11 Pro düşük ışıkta daha aydınlık daha az grenli fotoğraflar üretiyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

iPhone SE’de düşük ışıkta kamera performansını artırmak için NeuralCam uygulamasından faydalanan Winget, uygulamalarla çektiği fotoğrafları da paylaşmış durumda. Bilindiği üzere NeuralCam uygulaması gece modu özelliği olmayan iPhone modellerine bu özelliği getiriyor. Kullanıcılar bu uygulama sayesinde yetersiz ışık koşullarında daha aydınlık fotoğraflar çekebiliyor.

Yeni iPhone SE Türkiye fiyatı

Kablosuz şarj teknolojisine de destek veren yeni modelde Touch ID olarak adlandırılan parmak izi teknolojisi de kullanılıyor. Yeni modelin Türkiye başlangıç fiyatının 5.299 TL olduğunu belirtelim. Bu modelin 64 GB’lık model için geçerli olduğunu söyleyelim. Hafıza miktarı artıkça pek tabii telefonun fiyatı da artıyor.

İlgili video

Yeni iPhone SE ve iPhone 11 Pro karşılaştırması