reklamı kapat

POPÜLER

iPhone 12 Pro

Düşük ışık kamera performansına odaklanan yeni iPhone 12 Pro reklamı yayında [Video]

Apple, iPhone 12 Pro ve iPhone 12 Pro Max’in düşük ışık kamera performansı için yeni bir reklam paylaştı.

Yayınlanan videoya bakıldığında telefonların düşük ışık koşullarındaki kamera performansı gözler önüne seriliyor. Gece modu özelliği iPhone 12 ailesinin tüm modellerinde yer alsa da düşük ışıkta portre modu sadece iPhone 12 Pro ve iPhone 12 Pro Max modellerinde yer alıyor. Düşük ışıkta yapılan portre çekimlere de dikkat çeken reklamda selfie çekimlerine de vurgu yapılıyor. iPhone 12 ailesi kamera performansıyla dikkatleri üstüne çekiyor.

Pro modellerde 12 megapiksel F1.6 geniş açı, 12 megapiksel F2.4 ultra geniş açı ve 12 megapiksel F2.2 telefoto kameralar kullanılıyor. Modellere aynı zamanda Lidar tarayıcısı da yer alıyor. Yeni modellerde optik bozulmaları azaltan 7P lens yapısı kullanılıyor. Pro ailede (Genişden dara doğru) 5x optik zoom sunuluyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

iPhone 12 Pro Max video performansıyla fark yaratıyor

Ailenin en büyüğü 12 Pro Max’te yüzde 47 oranında büyütülmüş bir geniş açı kamera sensörü yer alıyor ve “Sensör-Shift” teknolojisi ile üst seviye görüntü sabitleme yapılıyor. Burada direkt olarak sensör hareket ettiriliyor. Bu da daha kaliteli video çekimleri anlamına geliyor. Her iki model de saniyede 60 kare 4K video kaydına imkan tanıyor. Ön kamerayla da saniyede 60 kare 4K videolar kaydedilebiliyor. 12 Pro’nun Türkiye’deki başlangıç fiyatı ise 14.999 TL.