reklamı kapat

POPÜLER

Samsung Galaxy S20 Ultra ve Apple iPhone 11 Pro Max

Samsung Galaxy S20 Ultra ve iPhone 11 Pro Max kamera testinde karşı karşıya [İzle]

Samsung Galaxy S20 Ultra ve Apple iPhone 11 Pro Max kamera testinde karşı karşıya geldi. Sonuç beklendiği kadar uçurum oluşturmadı.

Samsung Galaxy S20 Ultra ve Apple iPhone 11 Pro Max, şu an satın alabileceğiniz en pahalı ve en iyi kamera sahip akıllı telefonları arasında yer alıyor. İşte bu iki model kamera konusunda karşılaştırılmaya devam ediliyor. En yeni test ise EverythingApplePro kanalından geliyor. Bu yukarıda izleyebileceğiniz yeni test içerisinde özellikle video üzerine odaklanılmış. Baktığımız zaman her iki telefon da hem ön hem de arka kameralarıyla oldukça iyi video çekebiliyor. İki model arasında güzel ışıkta aşırı bir fark bulunmuyor. Düşük ışıkta ise iki modelin farklı karakteristik yapısı ortaya çıkıyor. iPhone 11 Pro Max kumlamayı azaltmak adına ciddi bir temizlik uygularken, Galaxy S20 Ultra kumlamayı rakibi kadar düşük tutamıyor ancak yüksek detay veriyor. Genel olarak iPhone 11 Pro Max’ın ışık dengesi ve bu şartlardaki otomatik netlemesi daha iyi görülürken, Samsung Galaxy S20 Ultra rakibini zoom konusunda denize döküyor. Telefon sonuçlar kaliteli olmasa da tam 100x zoom’a çıkabiliyor ve iPhone’un yapmadığını yaparak tam 8K çözünürlükte video çekebiliyor. 8K video çekimin iPhone 12 ailesinde de olacağı tahmin ediliyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Samsung Galaxy S20 Ultra kamera konusunda firmanın şimdiye kadar yaptığı en iyi model

Peki bunun arkasında tam olarak ne yer alıyor? Kısaca baktığımız zaman telefonun önünde 40 megapiksel çözünürlükte 4K 60 fps video destekli bir selfie kamerası yer alıyor. Arkada ise çok iddialı dörtlü kamera sistemi bizleri karşılıyor. Burada yeni nesil bir sensör üstüne kurulan 108 megapiksel F1.8 geniş açı + 48 megapiksel telefoto F3.6 periskop + 12 megapiksel F2.2 ultra geniş açı + ToF kurulumu bir araya geliyor. Galaxy S20 Ultra bu daha önce görmediğimiz boyuttaki modülde yer alan kameralar ile yukarıda da söylediğimiz gibi 10x kayıpsız zoom ve inanması güç şekilde tam 100x dijital zoom yapabiliyor.