reklamı kapat

POPÜLER

Dünya'nın düz olduğunu ispatlamak isteyen Mad Mike öldü

Dünya’nın düz olduğunu ispatlamak isteyen Mad Mike hayatını kaybetti [Video]

Emekli limuzin sürücüsü Mad Mike Hugles, Dünya’nın düz olduğunu ispatlamak için yaptığı son roket denemesinde hayatını kaybetti.

Mike Hugles, geçtiğimiz yıllarda yaptığı rokete binerek Dünya’nın düz olduğunu ispatlamak için birçok kez gündeme gelmişti. Bu konuda bazı denemeler yapan çılgın adam, aktardığımız en son denemesinde hedeflediği kalkışı yapmayı başarmıştı. İçerisine bindiği roket ile kalkış yapan Mike, paraşütünü açmadan önce tam 562 km/s hıza çıkış yapmıştı. Ancak bu denemede Mad Mike Dünya’nın düz olduğunu ise ispatlayamamıştı. Çünkü çılgın adam denemesinde bunun doğru olmadığını kendi gözüyle görebilecek kadar yükseğe çıkış yapamamış, sadece 550 metrede kalmıştı. 2014 yılında da benzer bir kalkış yapan adam, iniş sonrası bilincini kaybetmiş ve üç gün kendine gelememişti. Kısa süre önce yapılan denemede ise işler uzun zamandır beklendiği üzere hiç istenildiği gibi gitmedi. Aktarıldığı kadarıyla 64 yaşındaki Hughes, Kaliforniya’da bulunan Barstow’da ev yapımı roketiyle kendini havaya fırlattı ancak yaşanan sorun sonrasında düşerek hayatını kaybetti. İlginç olarak bu fırlatma işleminin arkasında bir Discovery Channel programı yer alıyordu.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Mad Mike, roket denemesi için sağlam bir destekçi kitlesine sahipti

Bunun 2018 yılında söylemiştik ancak süreçte pek da fazla bir şey değişmedi. 2020 yılına girmiş olmamıza rağmen halen Dünya’nın düz olduğunu iddia eden binlerce insan bulunuyor. Bunlardan hem maddi hem de manevi destek alan Hugles, hiçbir zaman sonuç vermeyecek denemelerini temelli olarak tamamlamış oldu.

İlginizi Çekebilir

2 bin beygirlik harika hiper otomobil