reklamı kapat

POPÜLER

Turkcell

Turkcell’den kesilen deprem cezasına tepki!

Geçtiğimiz hafta GSM operatörlerine kesilen deprem cezası konusunda Turkcell Genel Müdürü Murat Erkan önemli açıklamalarda bulundu.

Geçtiğimiz dönemde BTK Sektörel Denetim Dairesi Başkanlığı, deprem sonrasında yaşanan kesinti nedeniyle operatörler hakkında inceleme başlattı. Bu inceleme sonrasında gerekli altyapı iyileştirmelerini yapmadıkları gerekçesiyle Turkcell, Vodafone ve Türk Telekom’a para cezası kesildi. Daha detaylı baktığımız zaman Turkcell’e bir saat 15 dakikalık kesinti nedeniyle 2 milyon 90 bin TL, Vodafone’a da bir saat 45 dakikalık kesinti nedeniyle 2 milyon 459 bin TL ceza kesildi.  Türk Telekom’a ise, 27 saatlik kesinti nedeniyle 5 milyon 272 bin TL para cezası uygulandı. İşte bu konuda Turkcell Genel Müdürü Murat Erkan bir açıklama yaptı. Erkan, konu hakkında “Cezanın ayarını cezayı yazan arkadaşların kendi vicdanlarına bırakıyorum. Bizdeki 1 saat 15 dakikalık yoğunluk, kesinti değil. Yoğunluk, karşısında ise 27 saat kesinti. Herkes elini vicdanına koysun. Cezanın bedelini de vicdanına sorsun” ifadesini kullandı. Açıklamalar bununla da sınırlı kalmadı.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Deprem sonrasındaki kesinti nedeniyle GSM operatörü firmalar büyük tepki çekmişti

Murat Erkan açıklamalarına “Deprem olduğu gün İstanbul’da 700 baz istasyonu mühürlüydü. Başka şehirler de de mühürlü istasyonlar vardı. Elektriğin, suyun, doğalgazın mühürlendiğini düşünün. Bizim yaptığımız kamu hizmeti.  Böyle bir durum oluştuğunda günah keçisini sadece telekom operatöründe aramak yanlış. Herkesin şapkasını önüne koyması gerek, sonunda bu insan canı.” şeklinde devam etti.

Ayrıca kesintisiz iletişim için fiberin çok önemli olduğunu vurgulayan Erkan, “İstanbul’da 3 yıldır bir metre fiber kazamıyoruz. Paramız olmadığından değil. İstanbul’da kazamıyoruz ama Hakkari’de de Artvin’de de kazamıyoruz. TEİAŞ’la anlaşma yaptık, TEİAŞ’ın şebekesini aldık, bu şebekeyi kendi şebekemize bağlamak için son noktasını kazamıyoruz” diye konuştu.

İlginizi Çekebilir

Sony’nin yeni akıllı telefonunu görmüş müydünüz?