reklamı kapat

POPÜLER

Dünya

Dünya’nın düz olduğuna inanan adam, ev yapımı roketiyle kendisini fırlatacak

Mars‘a insan götürmeyi konuştuğumuz şu günlerde o yok artık dedirten “Dünya aslında düz” konusunu tartışan yüzlerce insan bulunuyor. Hatta bunun için evde yaptığı roketle kendisini fırlatmaya hazırlanan bir insan dahi var.

Burada 61 yaşındaki Mike Hugles’den bahsediyoruz. Emekli bir limuzin sürücüsü olan “Mad” lakaplı Hugles, ev yapımı roketiyle kendisini fırlatmaya hazırlanıyor. Bu roketi yaklaşık 26 bin dolar para harcadığı parçalar ile garajında kendisi oluşturan adam, içerisine binerek ateşleyeceği roketiyle Dünya’nın aslında düz olduğunu kanıtlamak istiyor. 25 Kasım tarihinde yapmayı planladığı kalkışta içerisinde olduğu roketle 800 km/s hıza çıkmayı hedefleyen Hugles, bilime inanmadığını da açıkça belirtiyor. “Kahramanımız” aslında bu sürece çok da yabancı değil. 2014 yılında da benzer bir kalkış yapan adam, iniş sonrası bilincini kaybetmiş ve üç gün kendine gelememişti.

Dünya

Dünya’nın düz olduğuna inanan gruplar tarafından destekleniyor

Evet doğru okuyorsunuz Mike Hugles şu an birçok noktadan hem maddi hem de manevi destek görüyor. Sorulan bir soruya “ölümden kormuyorsan salaksındır” açıklamasını yapan çılgın adam, roketini karavanın arkasına yaptığı rampadan gerçekleştirecek. Kaliforniya’da yer alan hayalet şehir Amboy‘un üzerinden geçmeyi planlayan Hugles, eğer bir sorun olmazsa yere çift paraşüt sistemini yardımıyla inecek. Buhar destekli roketin sorunsuz çalışıp çalışmayacağı bilinmiyor ancak halen böyle insanların olduğunu görmek herkese acı veriyor.

İLGİLİ HABERLER