reklamı kapat

POPÜLER

Roket

“Mad” Mike, yaptığı roket ile Dünya’nın düz olduğunu ispatlayamadı

61 yaşındaki emekli limuzin sürücüsü “Mad” Mike Hugles, geçtiğimiz günlerde Dünya’nın düz olduğunu ispatlamak için kendini roket ile fırlatacağını açıklamıştı. Konuysa yasal kurumlara takılmış durumd.

Advertisement

Bu roketi yaklaşık 26 bin dolar para harcadığı parçalar ile garajında kendisi oluşturan Mike Hugles, içerisine binerek ateşleyeceği roketiyle Dünya’nın aslında düz olduğunu kanıtlamak istemişti. Normalde 25 Kasım tarihinde yapmayı planladığı kalkışta içerisinde olduğu roketle 800 km/s hıza çıkmayı hedefleyen Hugles, kalkış için yasal kurumlardan (Başta Bureau of Land Management) gereken izini alamadı. Bu nedenle kalkışı gerçekleştiremeyen “Mad” Mike, ayrıca rokette bir sorun da yaşadı. Söylendiği kadarıyla kalkış sisteminde süreci aksatacak bir kırık meydana geldi. Bilmeyenler için 2014 yılında benzer bir kalkış yapan adam, iniş sonrası bilincini kaybetmiş ve üç gün kendine gelememişti.

Roket

Roket ile kendini atacak adam birçok grup tarafından destekleniyor

Daha önce de söylediğimiz üzere Mike Hugles birçok noktadan hem maddi hem de manevi destek görüyor. Özellikle kalkış için seçtiği konumda izin sorun yaşayan Hugles, denemesini başka bir konumda gerçekleştirmek için gün sayıyor. Buhar destekli roketin sorunsuz çalışıp çalışmayacağı halen bilinmiyor ancak böyle insanların olduğunu görmek gerçekten şaşırtıyor. Bilinen en akıllı canlı formu bilimi hiçe sayarak böyle çılgınlıkları neden yapıyor?