reklamı kapat

POPÜLER

Mad Mike Hughes dünya düz roket denemesi

“Mad” Mike, kendi yaptığı roket ile Dünya’nın düz olduğunu ispatlamak için havalandı [Video]

61 yaşındaki emekli limuzin sürücüsü “Mad” Mike Hugles, geçtiğimiz aylarda Dünya’nın düz olduğunu ispatlamak için kendini roket ile fırlatacağını açıklamıştı. Bunu uzun süre boyunca ertelemek zorunda kalan çılgın isim, kısa süre önce hedeflediği kalkışı gerçekleştirmeyi başardı.

Bu roketi yaklaşık 26 bin dolar para harcadığı parçalar ile garajında kendisi oluşturan Mike Hugles, içerisine binerek ateşlediği roketiyle Dünya’nın düz olduğunu kanıtlamak istiyor. Normalde 25 Kasım tarihinde yapmayı planladığı kalkışta içerisinde olduğu roketle yüksek hıza çıkmayı hedefleyen Hugles, hatırlarsınız daha önce kalkış için yasal kurumlardan gereken izini alamamıştı. Bunu yakın zamanda halleden çılgın isim, kısa süre önce hedeflediği kalkışı yapmayı başardı. İçerisine bindiği roket ile kalkış yapan Mike, söylendiği kadarıyla paraşütünü açmadan önce tam 350 mph hıza çıkış yaptı. İnişe az bir mesafe kala ikinci bir paraşüt daha açarak denemeden sağ çıkabilen çılgın isim, Dünya’nın düz olduğunu ise ispatlayamadı. Çünkü çılgın adam denemesinde bunun doğru olmadığını görebilecek kadar yükseğe çıkış yapamadı, sadece 550 metrede kaldı. 2014 yılında da benzer bir kalkış yapan adam, iniş sonrası bilincini kaybetmiş ve üç gün kendine gelememişti. Bu sefer işler çok daha düzgün / sorunsuz gerçekleşti.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

“Mad” Mike’ın sağlam bir destekçi kitlesi var

2018 yılına girmiş olmamıza rağmen halen Dünya’nın düz olduğunu iddia eden binlerce insan bulunuyor. İşte bunlardan hem maddi hem de manevi destek alan Hugles, gerçekten ilginç bir noktada bulunuyor. Geliştirdiği roket buhar destekli olan isim, elbette amacından vazgeçmiyor. Bir sonraki denemenin gaz dolu bir balonla yapılacağı söyleniyor. Belirtildiği kadarıyla Mike Hugles bununla 100 km yukarıya çıkmak istiyor.

Video