reklamı kapat

POPÜLER

Huawei P40 Pro, Samsung Galaxy S20 Ultra ve Apple iPhone 11 Pro Max 

Huawei P40 Pro, Galaxy S20 Ultra ve iPhone 11 Pro Max kamera testinde karşı karşıya [Video]

Güçlü amiral gemileri Huawei P40 Pro, Samsung Galaxy S20 Ultra ve Apple iPhone 11 Pro Max kamera testinde karşı karşıya geldi;

Mrwhosetheboss YouTube kanalı bu sefer Huawei P40 Pro, Samsung Galaxy S20 Ultra ve Apple iPhone 11 Pro Max amiral gemilerinin kamera performanslarını test etti. Bu testleri çıkan her yeni amiral gemisi için tekrarlayan kanal, modellerin gerçek hayat performanslarını gözler önüne seriyor. Yeni test ilk olarak video performans değerlendirmesi ile başlıyor. P40 Pro’nun videoda renkleri kıstığı ve bazen patlama sorunu yaşattığı görülüyor. Düşük ışık video konusunda rakiplerini geride bırakan telefon, otomatik netleme konusunda ise rakipleri gibi iyi, hatta birçok durumda daha iyi sonuçlar sunuyor.

Fotoğraf tarafında diğer Huawei’lerden farklı olarak renkleri daha gerçekçi sunuyor olması sevindiren P40 Pro, ultra geniş açıda rakiplerinden daha dar bir açı getiriyor. Zoom konusunda iPhone’u geçen ancak Galaxy S20 Ultra’nın bir tık gerisinde kalan telefon, özellikle gece modunda ve düşük ışıkta ciddi bir fark yaratıyor. Telefon burada gerçekten hem ön hem de arka kamera da rakiplerini büyük ana sensörünün de etkisiyle geride bırakıyor. Flaşlı düşük ışık fotoğraflarına bir güncelleme gerekiyor gibi duran telefon, bu açıdan ilerleyen dönemde çok daha iyi olacaktır deniyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Huawei P40 Pro kamera konusunda gerçekten aşmış bir model

Ancak P40 Pro’nun da iyisi bulunuyor. Yukarıdaki bağlantıda detaylandırdığımız üzere firmanın bir de P40 Pro Plus modeli yer alıyor. Bu modelin arkasında dört değil beşli kamera sistemi karşımıza çıkıyor.

İlgili Video