reklamı kapat

POPÜLER

iPhone 12

Apple’dan düşük ışıkta fotoğraf çekimi için tüyolar [Video]

Apple, Today at Apple kapsamında yeni bir video paylaştı. Yayınlanan videoda kullanıcılara düşük ışıkta fotoğrafların nasıl çekileceği konusunda bilgiler sunuluyor.

Farklı çekim tekniklerinin yer aldığı video kullanıcıların ışığın yetersiz kaldığı durumlarda çok daha kaliteli fotoğraflar çekmesine yardımcı oluyor. Her yeni iPhone modelinde kamera performansını bir adım yukarı taşıyan Apple, iPhone 12 ailesiyle başarılı kamera performansına imkan tanıyor. iPhone 12 serisinde yer alan gece modu özelliği sayesinde kullanıcılar düşük ışıkta daha aydınlık ve net fotoğraflar çekebiliyor. Pek tabii bunun için A14 Bionic işlemcisinin gücünden ve yapay zekadan da yararlanılıyor. Bu arada altını belirtmekte yarar var. Gece modu özelliği iPhone 12 haricinde iPhone 11 ailesinde de yer alıyor. iPhone 12 Pro ve 12 Pro Max’e dönecek olursak telefonların arka kısmındaki tüm kameralar 12 megapiksel çözünürlüğünde.

iPhone 12 ailesi kamera performansıyla beğeni topluyor

Pro modellerinde geniş açı kamera haricinde telefoto ve ultra geniş açı kameralar yer alıyor. Telefoto kamerayla 2 kat optik yakınlaştırma yapılabiliyor. Mini ve standart modelde ise telefoto kamera kullanılmıyor. Standart ve ultra geniş açı kamerayı bünyesinde barındıran modellerin tümü kullanıcıların beklentilerini karşılayacak düzeyde bir performans sergiliyor.