reklamı kapat

POPÜLER

iPhone 7

Düşük ışıkta kamera performansını gözler önüne seren yeni iPhone 7 reklamı [Video]

Apple, iPhone için hazırladığı reklamlara bir yenisini daha ekledi. Kısa bir süre önce paylaştığımız haberde Apple, iPhone 7 ve iPhone 7 Plus’ın kamera performansını gözler önüne sermişti. Bu haberin üzerinden çok geçmeden Apple, yeni bir reklam videosu daha yayınladı. iPhone 7 ile çekilen fotoğraf ve kısa videolardan oluşan tanıtımda dünyanın dört bir yanından kareler yer alıyor. 16 fotoğrafçının 15 şehirde gerçekleştirdiği çekimlerde telefonun düşük ışıkta gösterdiği performans gözler önüne seriliyor.

Bilindiği üzere iPhone 7’de F/1.8 diyaframlı 12 megapiksel kamera yer alıyor. F/1.8 diyafram değeri sayesinde iPhone 7, iPhone 6s’e kıyasla özellikle düşük ışıkta daha aydınlık kareler çekmeye imkan tanıyor. Apple’ın belirttiğine göre iPhone 7’deki sensör yüzde 50 daha fazla ışık alabiliyor. iPhone 6s ile karşılaştırıldığında düşük ışıkta daha başarılı fotoğraflar çekebileceğiniz iPhone 7’de altı elementli lens sistemi kullanıyor. Bu sistem düşük ışıkta fotoğraf ve video çekimini kolaylaştırıyor.

iPhone 6s’e göre 3 kata kadar daha uzun pozlama vadeden iPhone 7’nin Türkiye’deki başlangıç fiyatının 3.799 TL, iPhone 7 Plus’ın ise 4.449 TL olduğunu hatırlatalım. One Night (Bir Gece) adını taşıyan reklamda karşımıza çıkan karelerin 25 farklı ülkedeki reklam panolarında yer alacağını da belirtelim. iPhone 7 ile çekilen görüntülerden oluşan reklama haberin girişindeki video üzerinden ulaşabilirsiniz.