reklamı kapat

POPÜLER

iPhone 12 Pro Max

iPhone 12 Pro Max kamera performansıyla sınırları zorluyor

Apple, iPhone 12 serisini kısa bir süre önce duyurdu. Şirketin etkinlikteki odak noktası ise daha önceki yıllarda olduğu gibi kamer oldu.

Tüm modeller kamera performanslarıyla dikkat çekse de içlerinden biri ayrışıyor; iPhone 12 Pro Max. 6,7 inçlik ekran boyutuna sahip olan telefonun kamerası diğer modellerden ayrılıyor. Donanım açısından iPhone 12, 12 mini ve 12 Pro arasında ciddi bir fark görünmüyor. Bu telefonların tümünde geniş açı ve ultra geniş açı kameralar yer alırken Pro modellerinde bu kameralarla birlikte telefoto kamera ve LiDAR tarayıcı yer alıyor.  iPhone 11’in ana kamerasında 6 elementli ve F/1.8 diyaframlı 12 megapiksel kamera bulunuyor. Yeni modelde 7 elementli ve F/1.6 diyaframlı kamera mevcut. Apple’ın belirttiğine göre yeni telefonlardaki kamera daha hızlı deklanşör  ve düşük ışıkta daha az gren sunuyor. Ailede kamera konusunda en dikkat çeken model ise iPhone 12 Pro Max. Bir önceki modelle kıyaslandığında yüzde 47 daha büyük bir sensöre sahip olan modelde 1,7 mikron piksel kullanıyor. Sensör boyutunun büyümesi sayesinde Pro Max modeli diğer modellere kıyasla daha iyi fotoğraflar çekebiliyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

iPhone 12 Pro Max satış fiyatı ne kadar?

F/1.6 diyafram desteği sayesinde de düşük ışıkta yeni modelin başarılı sonuçlar sergileyeceği söz ediliyor. Yeni modele ayrıca sensörü birden fazla eksen etrafında hareket ettiren sensör kaydırma adı verilen farklı bir görüntü sabitleme teknolojisi de kullanıyor. Bu sistem genellikle DSLR’lerde ve aynasız kameralarda bulunuyor. Hem kamera sensörünün büyük olması hem de görüntü sabitleme sistemindeki yenilik iPhone 12 Pro Max’i çekici kılıyor. 2.5 kat optik yakınlaştırma değerine de sahip olan telefonun yurt dışı fiyatı 1.099 dolar iken Türkiye fiyatı hala açıklanmadı.

İlgili Video

İLGİLİ HABERLER