reklamı kapat

POPÜLER

iPhone 12 Pro Max

iPhone 12 Pro Max modelinde yer alacak kilit kamera donanımı

Teknoloji devi Apple’dan yaz sonunda gelecek modellerin en üstündeki iPhone 12 Pro Max, dikkat çeken kilit bir kamera donanımına sahip olacak

Apple’dan biliyorsunuz 2020 bitmeden dört yeni iPhone 12 modeli geliyor. Yeni ailenin en üstündeki modeller olacak iPhone 12 Pro Max ve iPhone 12 Pro, en son yeni iPad Pro’lar gibi LiDAR tarayıcı taşıyacak haberiyle gündeme gelmişti. Şimdi ise kamera konusunda yeni bir haber daha var. Buna göre tam 6,7 inç 120 Hz OLED ekrana sahip olacak 12 Pro Max modelinde sensör tabanlı görüntü sabitleme özelliği de olacak. Yani telefon yerleşik hareket sensöründen aldığı verileri hesaplayacak ve sensörü karşı hareket oluşturacak şekilde hareket ettirecek. Bu sayede görüntü sabitleme performansının çok iyi olacağı düşünülen telefon, bu sistemi video yanında fotoğraf yanında da aktif olarak kullanacak.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

iPhone 12 Pro Max ve iPhone 12 Pro’nun kamerası hakkında başka bilgiler de var

Sağlam bir kaynağa göre telefonlar 64 megapiksellik ana kamerayla geliyor. Bu kameranın yüksek çözünürlüklü çıktıdan çok zoom kapasitesini artırmak adına kullanılacağı düşünülüyor. Ayrıca Apple’ın gece modunu telefoto kameraya getireceği de gelen bilgiler arasında. Şirketin bunlara ek olarak ultra geniş açı ve selfie kameraları için de gelişmiş gece modu sunacağı aktarılıyor. Apple’ın hatta gece modu daha iyi performans versin diye ultra geniş açı kameranın diyafram değerini F/1.6’ya çekeceği gelen bilgiler arasında yer alıyor. Bir makro çekim yeteneği de kazanacak denilen 12 Pro serisi, Smart HDR altyapısını geliştirecek gibi görünüyor.

İlginizi Çekebilir

Apple’ın her açıdan iyileştirilen 16 inç MacBook Pro modeli