reklamı kapat

POPÜLER

Porsche Traykan elektrikli pickup

Spor otomobil çizgileriyle tasarlanan elektrikli pickup projesi; Porsche Traykan

Bağımsız bir tasarımcı tarafından hayat geçirilen Porsche Traycan projesi, elektrikli pickup savaşının önümüzdeki yıllardaki önemli bir ihtimalini temsil ediyor.

Mercedes’in X-Class ile birlikte dahil olarak dünyanın ilk premium pickup modeli rozetini kapmasıyla ortaya çıkan rakip marka beklentileri süreç içerisinde sonuçsuz kaldı. Nitekim geçtiğimiz yıl içerisinde Nissan ortaklığıyla hayata geçirilen X-Class’ın bekleneni verememesinden ötürü üretiminin durdurulacağını da öğrendik. Son dönemler ise bu sınıfı daha çok elektrikli versiyonlar üzerinden gündemde görüyoruz. Rivian, Tesla ve Bollinger gibi Amerika merkezli şirketlerin merkezini oluşturduğu elektrikli pickup pazarında kısa süre içerisinde önemli bir rekabet ortamı yaratıldı. Hal böyle olunca da içten yanmalı ünitelerle denenmeyen bu adımların elektrik ünitesiyle geleneksel markalar tarafından denenip denenmeyeceği soruları kafalarda belirmeye başlıyor. Porsche Traykan da bunun gerçekleşme ihtimali sonucunda ortaya çıkabilecek modelin nasıl olabileceğini heyecan verici çizgilerle sunuyor bize.


İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Porsche Traykan elektrikli pickup projesinden öne çıkanlar

Tasarımcı Adel Bouras tarafından geliştirilen çalışmanın felsefesinde spor arabaya benzeyen bir pickup inşa etmek var. Özellikle yeni Taycan’ın da etkilerini hissettiğimiz tasarımın n ön tarafında bir çift LED far ve bunları bağlayan bir ışık çubuğu karşımıza çıkıyor. Ön tamponda aşağıya doğru iki sis farının yanı sıra siyah bir ızgara ve siyah hava girişleri de ilgi çekici noktalar arasında. Konseptin maceracı felsefesi, off-road lastikleri ve yan basamaklar üzerinden yaratılmaya çalışılmış. Önümüzdeki süreç bize Porsche imzalı gerçek bir pickup getirecek mi bunu hep birlikte göreceğiz.

İlginizi çekebilir

Tüm merak edilenleriyle 2020 Volkswagen Golf