reklamı kapat

POPÜLER

Elektrikli pickup

İddialı tasarımıyla heyecanlandırdı; Neuron elektrikli pickup ve kamyon modellerinden ilk detaylar

Amerika merkezli olarak macerasına yeni başlayan markalardan olan Neuron, elektrikli pickup ve kamyon konseptleriyle ilgi çekmeyi başardı.

Kasım ayının ilk haftasını geride bıraktığımız şu günlerde, otomobil dünyası için Los Angeles Otomobil Fuarı‘nın geri sayımı artık daha net hissedilir oldu. Yıl sonu periyoduna denk gelmesinden ötürü 2020 model yıllı araçların ilk gösterimlerinin yapılacağı organizasyonda yine sektörün önemli isimlerinin son hamlelerini göreceğiz. Fuarla ilgili heyecan ve hazırlıklar devam ederken bir yandan da Tesla’nın elektrikli pickup projesi gibi bir gerçek kenarda bekliyor. Eğer herhangi bir değişiklik olmaz ise 21 Kasım‘da gerçekleştirilecek etkinlik kapsamında tüm gizemi sonlanacak olan bu modelle ilgili de azımsanmayacak bir beklenti ve ilgi söz konusu. Son birkaç yıl içerisinde özellikle Bollinger markası üzerinden gündeme gelen elektrikli pickup modelleri arasında Tesla öncesi yeni bir üyenin daha adını yazamamız gerekecek. Konsept formlarıyla ilk gösterimleri yapılan Neuron imzalı modeller, dış tasarımları kadar kokpit dinamikleriyle de akıllarda yer edinme potansiyelini barındırıyor.


İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Elektrikli pickup ve kamyon kokpit tasarımlarıyla ilgi topladı

Adı yeni yeni duyulmaya başlayan bu girişimle ilgili ufak bir araştırma yaptığımızda, oluşum aşamasının 2017 yılında resmen tamamlandığını görüyoruz. Merkezli Kaliforniya‘da olan Neuron için bir ilk olacak yelpaze içerisinde ise elektrikli pickup ile birlikte bir de Tesla Semi‘ye rakip kamyon var.

Pickup modeli T/One, kamyon modeli ise Torq olarak isimlendirilen projelerle ilgili şimdilik herhangi bir teknik özellik paylaşılmamış durumda. Bataryalarının altta konumlandırılmasından ötürü kokpitinde çok ciddi bir yaşam alanı vadeden ve bunu minimal teknolojiyle bir araya getiren marka tasarımcılarının başarılı bir ilk izlenim yarattığı söylenebilir. Sökülebilir güneş paneli gibi kullanışlı bir özelliği de beraberinde getirecek olan araçların her ikisinde de sürücünün ortada oturduğu bir dinamik düşünülmüş. Kokpitte herhangi bir fiziksel tuşun bulunmuyor olması da gözden kaçmayanlar arasında. Tüm bu parçalarının yüzde kaç oranda üretim bandına taşınacağı ve menzil başta olmak üzere performans verileri şüphesiz bu iki aracın geleceği için merkezde yer alan soru işaretleri. Neuron adını ise 2020 içerisinde daha somut parçalarla tekrar gündemde görebiliriz.

İlginizi çekebilir

Elektrikli pickup Rivian R1T