reklamı kapat

POPÜLER

Elon Musk, fütüristik “Tesla pickup” için tarihi verdi

Elon Musk, oldukça fütüristik bir tasarıma sahip olacak Tesla elektrikli pickup modeli için tanıtım tarihini verdi. Model çok yakında geliyor;

Model Y ile S3XY kombinasyonunu tamamlayan Tesla, gelecek modelleri üzerinde de önemli çalışmalar yapıyor. Bunlardan birisi de uzun zamandır gündemde olan tamamen elektrikli pickup modeli. Musk’ın “Cybertruck” olarak nitelendirdiği araç, yapısı gereği özellikle Amerika pazarı için büyük önem arz ediyor. Hakkında yayımlanan yukarıda gördüğünüz konsept görsel haricinde hiçbir detayın olmadığı pickup, Musk’ın aşağıdaki paylaşımına göre 21 Kasım tarihinde Los Angeles’ta yer alan SpaceX roket fabrikasının yakınında düzenlenecek bir etkinlik ile lanse ediliyor. Üzerindeki merak edilen tüm sürprizlerin kalkacağı ve büyük ihtimalle satışa sunulacak halinin gösterileceği araç, Blade Runner filminden çıkmış gibi görünecek açıklamaları yapılıyor. Bu arada firma elektrikli kamyon Semi üstünde de çalışmaya devam ediyor. Aynı zamanda Model X’in ufağı Model Y‘nin yollara çıkması için de testler sürüyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Firmadan esas yeni Tesla Roadster bekleniyor

Çünkü araç hem tasarımsal hem de teknik olarak nefes kesiyor. Hatırlamak gerekirse araç 0’dan 100 km/s hıza sadece ama sadece 1,9 saniyede çıkabiliyor. Üç motor üzerine kurulan ve dört çeker olan araç, maksimum 400 km/s hız yapabiliyor ve tam 1.000 km menzil sunuyor. 200 kWh bataryaya sahip olduğu belirtilen süper spor elektrikli otomobil, sunduğu 10.000 Nm tork değeriyle nefesleri kesiyor. 2020 yılından sonra 250 bin dolara satılacak araç, sık sık daha da performanslı hale gelebilir açıklamalarıyla gündeme geliyor.

İlgili Video