reklamı kapat

POPÜLER

Tesla
Elon Musk Tesla elektrikli pickup
Elon Musk Tesla elektrikli pickup

Elon Musk’tan “Tesla elektrikli pickup” için ilk paylaşım

Elon Musk, yeni tanıtılan Model Y sonrasında Tesla elektrikli pickup modelini ortaya attı. İşte araçtan gelen ilk görsel.

Tüm detaylarına aşağıda yer verdiğimiz Tesla Model Y ile biliyorsunuz S3XY kombinasyonu tamamlandı. Bu araç henüz gündemdeki yerini korurken, Elon Musk merak edilen Tesla elektrikli pickup için ilk görseli paylaştı. Musk’ın “cyberpunk” olarak nitelendirdiği araç, yapısı gereği özellikle Amerika pazarı için büyük önem arz ediyor. Yayımlanan ilk görselden maalesef aracın tasarımına yönelik bir bilgi elde edilemiyor. Sadece firmanın logosu ve baştan başa geçen bir LED aydınlatma şeriti karşımıza çıkıyor. Ayrıca modelin oldukça köşeli bir gövdeye sahip olacağı da anlaşılıyor. Henüz kağıt üzerinde olduğu düşünülen Tesla elektrikli pickup modelinin, detaylarına burada yer verdiğimiz 645 km menzinli Rivian R1T pickup ile mücadele etmesi bekleniyor. Bu konuda işi oldukça zor olan araç hakkında herhangi bir teknik detay paylaşılmıyor.

Elon Musk Tesla elektrikli pickup
Elon Musk Tesla elektrikli pickup
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Firmadan esas yeni Tesla Roadster bekleniyor

Çünkü araç hem tasarımsal hem de teknik olarak nefes kesiyor. Hatırlamak gerekirse araç 0’dan 100 km/s hıza sadece ama sadece 1,9 saniyede çıkabiliyor. Üç motor üzerine kurulan ve dört çeker olan araç, maksimum 400 km/s hız yapabiliyor ve tam 1.000 km menzil sunuyor. 200 kWh bataryaya sahip olduğu belirtilen süper spor elektrikli otomobil, sunduğu 10.000 Nm tork değeriyle nefesleri kesiyor. 2020 yılından sonra 250 bin dolara satılacak araç, sık sık daha da performanslı hale gelebilir açıklamalarıyla gündeme geliyor.

İlgili Video