reklamı kapat

POPÜLER

instagram bildirimleri gizleme

Instagram bildirimlerini kısa süreli gizleme [Nasıl yapılır?]

Popüler sosyal medya uygulaması Instagram yeni özelliği ile beraber artık gelen bildirimleri kısa süreliğine telefon ekranına yansıtmama yeteneğine kavuşuyor.

1 milyarın üzerinde kullanıcıya sahip olan Instagram, gün içinde en sık kullanılan uygulamalardan biri. Özellikle Keşfet sekmesine girildiğinde zamanın nasıl aktığının anlamanın zor olduğu uygulama yeni özelliğiyle önemli anlarda daha az dikkat dağıtıcı olmayı amaçlıyor. Platform ilk olarak iOS’e getirdiği Bildirimleri Duraklatma özelliği sayesinde, belirli bir süre zarfında aldığınız bildirimlerin telefon ekranında belirmemesini sağlıyor. Bu sayede önemli bir toplantıda, görüşmede ya da en basitinden araba kullanırken, telefon ekranında belirten Instagram bildirimiyle kullanıcıların dikkati dağılmıyor. Deneyimi iyileştirmek adına getirilmiş bu özellik, Android Beta uygulamasında da mevcut. Ancak Android kullanıcılarının son sürüme önümüzdeki dönemlerde kavuşması bekleniyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Nasıl yapılır?

Özelliği kullanmak ise hayli basit. Uygulamayı açtıktan sonra sağ alt taraftaki profil simgesinden profilinize girmeniz gerekiyor. Burada sağ üst tarafta menü çubuğuna tıklayarak menü panelini açıp Ayarlar seçeneğine giriyorsunuz. Ayarların ardından Bildirimler > Tümünü Durdur adımlarını takip etmeniz yeterli. Tümünü Durdur dedikten sonra uygulama size ne kadar süre boyunca bildirimleri ekranınızda istemediğinizi soruyor. 15 dakika, 1 saat, 2 saat, 4 saat ve 8 saat olmak üzere 5 farklı seçenek bulunuyor. Tabii istediğiniz zaman yine aynı noktadan elle de bu özelliği kapatabilirsiniz.

Bildirim durdurma özelliğinin sadece ekranda belirecek olan bildirimler için geçerli olduğunu da belirtelim. Uygulamayı açtığınızda Bildirim sekmesinde gelen bildirimleri görüntüleyebilirsiniz. Aynı zamanda bildirimleri tamamen kapatmak istiyorsanız, telefonunuzun Ayarlar bölümünde Instagram’a verdiğiniz izinleri düzenleyebilirsiniz.

İlginizi çekebilir

Instagram’da Netflix paylaşımı yapma özelliği