reklamı kapat

POPÜLER

Instagram

Instagram’da istenmeyen bildirimleri kapatma [Nasıl yapılır?]

Aktif kullanıcı sayısıyla göz dolduran Instagram son zamanlarda kullanıma sunduğu yeni özellikleriyle öne çıkıyor. Bu özellikler de bizlere bolca bildirim olarak geri dönüyor. Elbette uygulamadan gelen gereksiz bulduğunuz tüm bildirimleri kapatmak mümkün.

Instagram‘dan gelen bildirimler oldukça çeşitli. Bunların bazıları fotoğrafımızı beğenenler veya bizi takip eden yeni kişiler gibi temel bilgiler olabiliyor. Kimi zaman Instagram resmi hesabından paylaşılan yeni gönderiler, arkadaşımızın arkadaşının fotoğrafının altına gelen yorumlar da bildirim olarak ekranımıza düşebiliyor. Bunların üstüne canlı yayın, yorum beğenme ve hatırlatmalar da eklenince bildirimler içinden çıkması zor bir hal alıyor. Ancak sadece istediğiniz bildirimleri almanız da mümkün.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Bildirim ayarlarını değiştirme

Rahatsız edici gelen, istenmeyen bildirimleri kapatmak için önce Instagram uygulamasını açıyorsunuz. Ardından kendi profilinize geliyor ve ekranın sağ üst köşesindeki üç nokta simgesine tıklıyorsunuz. Açılan yeni sayfada ayarlar başlığı altında yer alan “anında ilet bildirimleri” seçeneğini buluyorsunuz. Buna bastığınızda pek çok farklı konuda bildirim aldığınızı görüyorsunuz. Örneğin fotoğraflarınıza arkadaşlarınız tarafından gelen yorumları bildirim olarak alıp, geri kalanlarını uygulamaya girince görmeyi tercih edebilirsiniz. Etiketlendiğiniz fotoğraflardaki etkileşimlerden yeni üye olan arkadaşlarınıza, hatırlatmalardan ilk hikaye bildirimlerine kadar pek çok bildirimi buradan kontrol etmek mümkün.