reklamı kapat

POPÜLER

Instagram bildirim duraklatma

Yeni Instagram güncellemesiyle gelen önemli özellik

Instagram yepyeni bir özelliği kullanıcılarla buluşturdu. Belli başlı anlarda telefon ekranında aniden Instagram bildirimi belirmesini istemeyenler yeni özelliği hayli beğenecek.

Erişilememe krizi ardından kısa sürede yeniden kullanıma açılan Instagram, yepyeni bir özelliği uygulamaya da dahil ediyor. Artık platform içinde, gelen bildirimleri belirli bir süre boyunca durdurmak mümkün olacak. Böylelikle toplantı ya da önemli buluşmalarda, telefonunuzun ekranında aniden beliren bildirimlerin dikkatinizi dağıtması da önleniyor. Söz konusu özellik uygulama içinde Ayarlar kısmından erişilebiliyor. Bildirimler > Tümünü Durdur adımlarını takip ettiğinizde uygulama size bildirimlerin durdurulmasını istediğiniz süreyi soruyor. Burada bildirimleri maksimum 8 saat durdurabileceğinizi de belirtelim. Minimum 15 dakikalık bir bildirim durdurma gerçekleştirebileceğiniz gibi 1 saat, 2 saat, 4 saat gibi alternatifler de mevcut. Tabii Instagram’ı açtığınızda bildirimleri görebileceğinizin altını çizelim. Bu durdurma ya da duraklatma işlemi telefon ekranında görünen bildirimler için geçerli. Tüm bildirimleri kapatmak için doğrudan telefon ayarlarına girerek uygulama izinlerinden bunu değiştirebilirsiniz.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Şimdilik sadece iOS’te

Özellik şimdilik sadece iOS kullanıcılarına sunulmuş durumda. Ancak halihazırda Android Beta uygulamasında da test edildiği belirtiliyor. Test sürecinin ardından kısa bir süre sonra aynı özelliğin Android kullanıcıları için de sunulması bekleniyor. Ancak henüz net bir tarih paylaşılmış değil.

Yeni özellikle beraber platformla gerçek hayat arasında daha dengeli bir deneyim sunmayı amaçlayan Instagram, yeni özelliklerini de geliştirmeye devam ediyor. Yakın zamanda gelmesi beklenen özellikler arasında “Herkese açık ‘Kaydedilen Gönderiler’ klasörü oluşturma” yer alıyor.

İlginizi çekebilir

WhatsApp 10. yıl videosu